Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Josep Espar Moya po krótkiej przerwie wraca do drużyny. Dołącza Filip Koper

Josep Espar Moya po krótkiej przerwie wraca do drużyny. Dołącza Filip Koper

Josep Espar Moya po krótkiej przerwie wraca do drużyny. Na pokładzie witamy Filipa Kopra, który od przyszłego sezonu wzmocni nasz sztab, będąc odpowiedzialnym za przygotowanie motoryczne zawodników I i II zespołu oraz Juniorów Orlen Wisły Płock.

Josep Espar Moya pojawił się w Orlen Wiśle w 2018 roku i od tego czasu był asystentem trenera Xaviera Sabate.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 postanowił zrobić sobie przerwę od pracy w klubie na rzecz pracy na uczelni. Przerwa jednak nie trwała zbyt długo. Moya od przyszłego sezonu wraca w szeregi sztabu szkoleniowego. Będzie on odpowiedzialny za przygotowywanie planów treningowych i harmonogramu treningów naszych zawodników.

„Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać doświadczenie i wiedzę Josepa. Bardzo dobrze zna naszą drużynę, naszych zawodników i wiem, że jest osobą, która w sposób odpowiedni i kompleksowy przygotuje pod względem fizycznym naszych zawodników do gry” – skomentował Prezes Zarządu SPR Wisły Płock Robert Czwartek

Do sztabu szkoleniowego dołącza również Filip Koper – dyplomowany trener przygotowania motorycznego, wychowanek SPR Wisły Płock z wieloletnim doświadczeniem boiskowym.

Dyplom trenera przygotowania motorycznego uzyskał w SCEC - Strenght & Conditionin Education Center u trenerów z ogromnym doświadczeniem sportowym. Doświadczenie zawodowe zbierał w Płockim Centrum Przygotowania Motorycznego BLASH, którego jest współtwórcą i założycielem. Do tego czasu przygotowywał indywidualnie sportowców różnych dyscyplin sportowych.

Posiada wiedzę z kształtowania mocy, siły eksplozywnej i siły mięśniowej, plyometrii, treningu szybkościowego, metod ekscentrycznych i izometrycznych, treningu z dostosowanym oporem, przeprowadzania testów diagnostycznych i siłowych, powrotów do sportu po przebytych urazach.

 

 

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M