Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Liga Europejska

Liga Europejska

1 lipca Europejska Federacja Piłki Ręcznej EHF przedstawiła listę jedenastu drużyn, które dostały miejsce w rozgrywkach Ligi Europejskiej bez potrzeby gry w eliminacjach. Tylko jedna drużyna mogła dołączyć od szczęśliwej jedenastki poprzez zdobycie Dzikiej Karty.

Wszelkie potrzebne dokumenty zostały wysłane od razu po otrzymaniu informacji o tym, że nasza drużyna nie dostała się do „jedenastki”. Ostatecznie Dziką Kartę otrzymała drużyna Mistrza Grecji AEK Ateny.

Do tegorocznej edycji Ligi Europejskiej zgłoszone zostały 52 drużyny, z czego 12 z nich znalazło się od razu w fazie grupowej, bez potrzeby występów w eliminacjach.

Z pozostałych klubów, osiem, w tym ORLEN Wisła Płock, zostało rozstawionych do drugiej rundy kwalifikacyjnej.

Pozostałe 32 drużyny rywalizację rozpoczną meczami pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Możliwość awansu do drugiej rundy kwalifikacyjnej będzie miało 16 drużyn.

Losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej odbędzie się 7 września.

Drużyny zostaną rozstawione według rankingu. Zespoły z tego samego kraju mogą trafić na siebie. W I rundzie zagrają 32 zespoły, awansuje 16 zespołów.

21 i 28 września odbędą się mecze o awans do fazy grupowej.

Pierwsze mecze w Last 16 i ćwierćfinale zaplanowano odpowiednio na koniec marca i koniec kwietnia (mecze rewanżowe tydzień później).

- W poprzednim sezonie wywalczyliśmy udział w Final Four Ligi Europejskiej, spełniliśmy wszystkie warunki, jakie zostały postawione przez organizatora rozgrywek. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do startu.– komentuje Dyrektor Sportowy Adam Wisniewski.

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M