Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Walczymy o złoty medal

Walczymy o złoty medal

W najbliższą sobotę i niedzielę ORLEN Wisła i Vive Tauron Kielcach zmierzą się w swoich dwóch pierwszych meczach finałowycj PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

 

- Zagramy z jedną z czterech najlepszych drużyn w Europie. Przed nami bardzo trudne zadanie mówi Sasha Tioumentsev – Przez ostatni tydzień staraliśmy się przygotować do tych meczów najlepiej, jak to możliwe. Dużo czasu poświeciliśmy analizie naszego pojedynku z Final Four Pucharu Polski. Trener zwracał nam przede wszystkim uwagę na powrót do obrony po straconych piłkach. W Warszawie zaprezentowaliśmy się dobrze. Zagraliśmy z pełną koncentracją i determinacją. Niestety pogubiliśmy się trochę w ostatnich dziesięciu minutach. Kielczanie wyprowadzili kontrataki, którym my nie potrafiliśmy zapobiec. Teraz chcemy zagrać podobne zawody i postarać się wyeliminować nasze błędy. Ważna będzie konsekwencja w tym, co będziemy robić na boisku.

 

Hiszpański rozgrywający zapewnia, że drużyna wierzy w osiągnięcie dobrego rezultatu – Gdyby tak nie było, równie dobrze moglibyśmy zostać w szatni. Nie jesteśmy faworytem tego finału, ale też nie jest tak, że nie czujemy żadnej presji. Wszyscy w Płocku chcieliby, aby na naszych szyjach zawisły złote medale i o to będziemy walczyć.

 

Vive Tauron Kielce – ORLEN Wisła Płock – finał play-off PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, 16-17 maja (sobota, niedziela), godz. 17.30 i 20.00

 

Transmisje:

- tv – Polsat Sport

- tekstowa – www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M