Dmitry Zhitnikov: Nastawiamy się na ciężką walkę

W sobotę nasi piłkarze ręczni wyjeżdżają na dwa mecze z ramach rozgrywek VELUX EHF Ligi Mistrzów – Nastawiamy się na ciężką walkę – mówi Dmitry Zhitnikov.

W niedzielę Nafciarze zmierzą się z jednym z bezpośrednich przeciwników do awansu do TOP 16, dlatego pojedynek z Bjerringbro-Silkeborg może mieć duże znaczenie dla końcowego układu w tabeli Grupy A. Mistrzowie Danii jak do tej pory odnieśli jedno zwycięstwo z Kadetten Schaffhausen (25:24) oraz musieli uznać wyższość Flensburga-Handewitt (19:25) oraz THW Kiel (25:28) - Nie chciałbym stawiać naszej drużyny w roli faworyta w meczu, który rozgrywamy na wyjeździe - mówi przed wlotem do Danii Dmitry Zhitnikov - Oczywiście potrzebujemy tych punków i po prostu musimy wygrać to spotkanie, ale jestem przekonany, że tak samo myślą nasi najbliżsi przeciwnicy, dlatego będzie to trudny mecz. Poza tym Bjerringbro-Silkeborg to bardzo solidny zespół, który w tych trzech meczach Ligi Mistrzów pokazał, że potrafi grać w piłkę ręczną. Duńczycy potrafią grać mocny, siłowy handball, więc należy nastawić się na ciężką walkę.

Nafciarze prosto z Danii udadzą się do niemieckiego Flensburga, gdzie już w środę 19 października rozegrają kolejny mecz w VELUX EHF Lidze Mistrzów - Jeśli chodzi o mnie, to jeszcze nie zdarzyło mi się rozegrać dwóch spotkań wyjazdowych bez powrotu do domu i to jeszcze z tak trudnymi przeciwnikami. Będzie to dla mnie na pewnego swojego rodzaju wyzwanie, a wiemy, że Flensburg-Handewitt to drużyna z najwyższej półki. Oczywiście nastawiamy się w obu spotkaniach na walkę o zwycięstwo, ale nie lubię obiecać, że na pewno wygramy, czy zagramy tak, czy inaczej.

- W środę mieliśmy luźne zajęcia połączone z odnową biologiczną, natomiast od czwartku pracujemy już tylko i wyłącznie pod kątem Bjerringbro-Silkeborg. To jest nasz cel na tę chwilę i koncentrujemy się tylko na tym pojedynku. Wiemy, że te punkty mogą być dla nas bardzo ważne – kontynuuje rosyjski rozgrywający ORLEN Wisły, który podobnie jak w roku ubiegłym należy do liderów naszej drużyny - Za nami kilka ciężkich spotkań, ale czuję się w porządku. Na pewno czasami gdzieś pojawia się zmęczenie, ale taki zawód wybraliśmy (śmiech). Wszystko obecnie kręci się wokół meczów i treningów.

plansza silkeborg

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Corrales, Morawski
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Mihić, Wiśniewski A.
Rozgrywający: Duarte, Gębala T., Ivić, Pušica, Tarabochia, de Toledo, Zhitnikov
Kołowi: Gębala M., Kwiatkowski, Rocha

Nie wystąpią:
Mateusz Piechowski - rehabilitacja
Dan-Emil Racoțea - kontuzja
Marcin Wichary - kontuzja

Relacje:
- tekstowa - www.ehfcl.com
- TV - Canal+ Sport 2

Najlepsi

średnia: 4.2
średnia: 4.19
średnia: 4.02

Najskuteczniejsi

59 G / 9 M
PGNiG Superliga: 34 G / 6 M
Liga Europejska: 25 G / 3 M
35 G / 9 M
PGNiG Superliga: 25 G / 6 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 20 G / 7 M
Liga Europejska: 15 G / 4 M