PGNiG Superliga #22: Tylko serce

Zimowy maraton piłki ręcznej trwa w najlepsze. Oznacza to kolejny mecz, tym razem do ORLEN Areny zawita Zagłębie Lubin. A skoro w środę są Walentynki, to wszyscy chcą zobaczyć i dać serce po prostu.

 

Piąta drużyna grupy granatowej mimo trudnego początku roku (1 pkt. w 4 meczach) jest na fali wznoszącej. Podopieczni Bartłomieja Jaszki w ostatnich czterech pojedynkach odnieśli trzy zwycięstwa, w czym duża zasługa najlepszego strzelca Miedziowych Arkadiusza Moryto. Reprezentacyjny skrzydłowy zdobył w nich 37 bramek i wskoczył na pierwsze miejsce klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi.

Ale w Płocku nastroje są dobre, głównie za sprawą wygranego w sobotę starcia z PPD Zagrzeb w VELUX EHF Lidze Mistrzów. Choć trzeba przyznać, że kosztowało ono Nafciarzy sporo zdrowia. Drobne urazy zgłosili Adam Morawski, Jose Guilherme de Toledo, a po badaniach są Michał Daszek i Dan-Emil Racotea. Całej czwórki na pewno w środę na parkiecie nie zobaczymy. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ Gilberto Duarte.

Jednak mimo to płocczanie pozostają bezsprzecznym faworytem tej konfrontacji, choć, żeby to potwierdzić, będą musieli zachować odpowiednio wysoki poziom koncentracji. Tym bardziej, że już w weekend kolejny mecz… z Barceloną.

Środowe spotkanie, poza walką na boisku, stać będzie pod znakiem Walentynek. Jak już informowaliśmy, wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodą główną jest samochód Toyota (na weekendowy wypad), ufundowany przez naszego sponsora technicznego Toyota Kompińscy. Ponadto do wygrania jest również romantyczna kolacja w Restauracji Książęca Hotelu Herman**** oraz bilety do NoveKino Przedwiośnie.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wszystkie informacje znajdziecie pod linkiem Walentynkowe granie z Zagłębiem Lubin.

ORLEN Wisła Płock – Zagłębie Lubin - 22. seria PGNiG Superligi, 14.02.2018, godz. 18.00

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Wichary
Skrzydłowi: Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Obradović, Olkowski, Tarabochia
Kołowi: M.Gębala, Źabić, Piechowski

Nie wystąpią:
Morawski, Daszek, Racotea, Toledo – urazy

Relacje:
Radio: radiomixx.pl
Tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M