PGNiG Superliga #25: Bez taryfy ulgowej dla Kalisza

W zaległym meczu 25. serii spotkań PGNiG Superligi Nafciarze pewnie pokonali ENERGA MKS Kalisz 35:22. Był to dobry występ naszej drużyny, która zaprezentowała wiele efektownych akcji.

Ustawienie wyjściowe: Morawski – Krajewski, T.Gębala, Tarabochia, Toledo, Daszek, Źabić (atak), Racotea (obrona)

Opis meczu: Po pierwszych minutach pojedynku widać było, że Nafciarze będą potrzebować trochę czasu, aby ich gra nabrała odpowiedniego tempa. Jednak mimo nieco niepewnej postawy w 10.min. przy stanie 5:1 trener Paweł Rusek poprosił o czas. Goście mieli problemy ze znalezieniem sposobu na podwyższoną obronę naszego zespołu oraz Adama Morawskiego, który bardzo dobrze w tym okresie spisywał się między słupkami. Po powrocie na boisko gospodarze grali jeszcze mocniej w obronie i skutecznie w ataku, nie dając jednocześnie graczom z Kalisza szans na nawiązanie walki. Kolejne kontry Nafciarzy odbierały przyjezdnym ochotę do gry. Po kwadransie gry trener Krzysztof Kisiel zdecydował się na zmiany w składzie, ale nie miało to znaczenia dla jakości naszej gry. Na 11:2 z koła trafił Igor Źabić i trener Rusek po raz drugi w przeciągu nieco ponad sześciu minut musiał zaprosić swoich podopiecznych na rozmowę. Po wznowieniu gry zespół z Kalisza nieco odżył, gdyż dwukrotnie sposób na Loczka znalazł Kamil Adamski, tym niemniej płocczanie wiedzieli, jak zareagować. Najpierw po wrzutce trafił Jose Guilherme de Toledo, a następnie rzut karny wykorzystał Źabić. Goście jednak zaczęli dużo lepiej prezentować się w ataku, co pozwoliło im zmniejszyć stratę do Wiślaków do sześciu oczek. Dużo ożywienia w poczynania MKS-u wniósł były zawodnik ORLEN Wisły II Bartosz Wojdak. Długo to jednak nie trwało, gdyż nawet grając w pięciu przeciwko siedmiu Nafciarze zdobyli dwie bramki nie tracąc żadnej. Efekt - 18:10 i koniec pierwszej połowy.

 

Oceń graczy

24
( 8 gł. )
16
( 13 gł. )
33
( 9 gł. )
18
( 8 gł. )
6
( 12 gł. )
3
( 13 gł. )
15
( 10 gł. )
34
( 9 gł. )
27
( 10 gł. )
26
( 11 gł. )
7
( 10 gł. )
37
( 11 gł. )
20
( 10 gł. )
5
( 9 gł. )

Druga odsłona pojedynku była dużo bardziej wyrównana i przewaga naszej drużyny długo oscylowała w okolicach dziesięciu oczek. W naszej bramce zameldował się Adam Borbely, ale nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy rzutach zawodników MKS-u. Co innego Łukasz Zakreta, który zanotował serię efektownych interwencji, docenionych również przez kibiców Nafciarzy. Jego koledzy z zespołu po meczu mogli mieć u niego duży dług wdzięczności. Jednak i on był bezradny, gdy na bramkę Kalisza sunęły kolejne kontrataki. Wiślacy jednocześnie dużo bardziej przykładali się do wykańczania swoich akcji i na piętnaście minut przed końcem spotkania wynik brzmiał 26:13. Do ostatneigo gwizdka sędziego oglądaliśmy już bramkę za bramkę, co w efekcie skończyło się przewagą trzynastu bramek przewagi naszej drużyny i zwycięstwem 35:22. W sobotę przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej – na wyjeździe zmierzymy się z Górnikiem Zabrze.

ORLEN Wisła Płock - MKS Energa Kalisz 35:22 (18:10)

ORLEN Wisła: M.Wichary, A.Morawski (38% 5/14, 1/2 k), A.Borbely (29% 3/14, 2/3 k), M.Daszek(6, 1/1k), V.Ghionea(5), A.Olkowski(4, 3/4k), L.Mihić(3), I.Źabić(3, 1/1k), G.Duarte(2), P.Krajewski(3), D.Racotea(1), M.Piechowski(1), T.Gębala(2), M.Tarabochia(1), J.Toledo(4),

MKS Energa: F.Jarosz (50% 0/0, 1/2 k), Ł.Zakreta (36% 19/49, 0/4 k)(1), M.Drej(1, 1/3k), A.Klopsteg(1), M.Czerwiński, M.Bałwas, D.Krytski(1), Ł.Kobusiński, K.Misiejuk(1), P.Adamczak(1), P.Grozdek(5), M.Szpera(1), K.Kniazeu(3, 1/1k), B.Wojdak(3, 0/1k), K.Adamski(4),

Upomnienia: P.Krajewski, M.Tarabochia, J.Toledo, - Ł.Kobusiński, K.Misiejuk, K.Kniazeu,

Kary: ORLEN Wisła 14 min (M.Daszek 4 min, D.Racotea 2 min, V.Ghionea 2 min, M.Piechowski 2 min, M.Tarabochia 2 min, I.Źabić 2 min, ) - MKS Energa 6 min (P.Grozdek 2 min, K.Kniazeu 2 min, M.Czerwiński 2 min, )

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M