PGNiG Superliga #30: Jest coś do udowodnienia

Dokładnie miesiąc po sensacyjnej przegranej w Pucharze Polski ponownie zawitamy do Zabrza. Zawodnicy raczej unikają słowa rewanż, ale na pewno mają coś do udowodnienia.

W ostatnich 33 pojedynkach z Górnikiem Zabrze przegraliśmy tylko raz, a miało to miejsce 14 marca tego roku. Tego dnia w ćwierćfinale Pucharu Polski gospodarze okazali się lepsi od Nafciarzy, zwyciężając 33:30. Dokładnie miesiąc później nasz zespół ponowne zawita do Zabrza. Normalnie byłby to mecz, jak każdy inny, tym bardziej, że w tabelach obu grup wszystko zostało wyjaśnione. Ale nie tym razem. Mimo że na konferencji prasowej trener Krzysztof Kisiel i Aleks Olkowski starali się nie używać słowa „rewanż”, to jednak ostatnia przegrana mocno podrażniła ich ambicje - Każdy mecz ma swój podtekst. Każdy zespół ma swoje cele - mówił trener ORLEN Wisły Płock. - Gdybyśmy mogli grać ponownie z Górnikiem trzy dni po feralnym meczu w Pucharze Polski, na pewno taki wynik by się nie powtórzył, bo każdy byłby wkurzony i zagrałby dużo lepiej.

- O Pucharze Polski staramy się zapomnieć, a do najbliższego meczu przygotować się najlepiej, jak umiemy. Chcemy pokazać nasz charakter, jak potrafimy grać i wygrać – mówił z kolei Aleks Olkowski, którego jednak ze względu na uraz zabraknie w składzie Nafciarzy na najbliższy mecz. W minioną środę zabrzanie kontynuowali swoją przygodę w Pucharem Polski, ale bez powodzenia. W Kielcach przegrali 28:46 i o ile sama przegrana nie może zaskakiwać, o tyle jej rozmiary już na pewno.

Mecz z Górnikiem zakończy fazę zasadniczą PGNiG Superligi. Po niej będziemy czekać na przeciwnika w fazie pucharowej, czyli zwycięzcę dwumeczu o Dziką Kartę pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk, a MMTS Kwidzyn. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane prawdopodobnie 2 maja, ale data zostanie jeszcze oficjalnie potwierdzona.

NMC Górnik Zabrze – ORLEN Wisła Płock – 30. seria PGNiG Superligi, sobota 14 kwietnia, godz. 13.00

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Racotea, Tarabochia, Toledo
Kołowi: Piechowski, Źabić

Nie wystąpią:
Obradović, Ivić, M.Gębala, Olkowski – kontuzje

Relacje:
TV: nSport+
Tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M