Ćwierćfinał PGNiG Superligi: Rewanż tylko formalnością?

Jedenaście bramek przewagi po pierwszym meczu to dużo. Awans naszej drużyny wydaje się przesądzony. Ale czy Wybrzeże Gdańsk pokusi się jeszcze o jakąś niespodziankę?

Oczywiście mówimy tutaj głównie o ciekawym i efektownym meczu, bo odrobić straty z pierwszego pojedynku u siebie to raczej zadanie z kategorii niemożliwych. Najważniejsze dla postawy Nafciarzy w środę wydaje się zachowanie odpowiedniego poziomu koncentracji. Świadomość jedenastu bramek przewagi „na starcie” może zrobić swoje. - Oczywiście nie możemy sobie pozwolić na to, aby wejść w mecz nieskoncentrowanym – podkreśla stanowczo Tomasz Gębala. - W tym sezonie już tak się zdarzało i potem nie wyglądało to dobrze. Jeszcze nie tak dawno w rundzie zasadniczej Wybrzeże przyjechało do ORLEN Areny i powiedzmy sobie szczerze, że nie był to nasz najlepszy występ, głównie przez brak koncentracji. Dlatego głównym celem w środę będzie dać z siebie 100 proc.

Wiemy również, że w półfinale na swojego przeciwnika czeka już Gwardia Opole. Dla wielu była to niespodzianka, ale nasz rozgrywający przyjął tę informację ze spokojem - Nie miałem faworyta w tej parze. Gwardia i Górnik to dwa bardzo dobre zespoły, ale play-offy rządzą się swoimi prawami. My też się o tym przekonaliśmy w Pucharze Polski. To, że nasze mecze z tymi drużynami wyglądały różnie nie znaczy, że Gwardia ma mniejszą jakość do zneutralizowania. W przypadku naszego awansu do półfinału naszym celem będzie jak najlepiej przygotować się do tego pojedynku.

Za koniecznością pełnej koncentracji przemawia także fakt, że nasz zespół w środę będzie mocno osłabiony. Do kontuzjowanych Nemanji Obradovicia oraz Macieja Gębali dołączyli Aleks Olkowski, Michał Daszek i Jose Guilherme de Toledo. Dla tego pierwszego sezon już się zakończył, natomiast Daszek i Pele jak pisaliśmy przechodzą badania diagnostyczne i rehabilitację, dlatego ich występ w środę stoi pod dużym znakiem zapytania.

Mimo tych wszystkich okoliczności możemy liczyć na ciekawy pojedynek. Młodzi gdańszczanie tydzień temu pokazali kilka efektownych akcji, których nie powstydziłaby się żadna drużyna w Europie. Ponadto mając na ławce trenerskiej taką osobowość jak Marcin Lijewski, na pewno nie zobaczymy drużyny czekającej na jak najniższy wymiar kary, tylko szukającej swojej szansy przez pełne sześćdziesiąt minut.

ORLEN Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk – ćwierćfinał PGNiG Superligi – II mecz, środa 9 maja, godz. 20.15
Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Kowalski, Racotea, Tarabochia, Toledo
Kołowi: Piechowski, Źabić

Nie wystąpią:
Obradović, M.Gębala, Olkowski – kontuzje

Relacje:
TV: nSport+
Radio: radiomixx.pl
Tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M