Adam Wiśniewski: Dziękujemy za wsparcie w zakończonym sezonie

W minioną niedzielę zakończył się sezon 2017/2018 PGNiG Superligi. Większość zawodników wyjechała na zgrupowania reprezentacji narodowych, ale przed nami czas ważnych decyzji w kontekście nowego sezonu 2018/2019.

- Na pewno był to dla nas trudny sezon i nie zaliczymy go do udanych, przede wszystkim ze względu na brak awansu z grupy Ligi Mistrzów oraz odpadnięcie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Wszystko to już jednak historia, a przed nami czas kolejnych ważnych decyzji w kontekście nowego sezonu – zapowiada prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Kluczowe obecnie pytanie dotyczy kształtu sztabu szkoleniowego. ORLEN Wisła zakończyła sezon pod wodzą duetu Krzysztof Kisiel-Artur Góral, który przejął zespół po Piotrze Przybeckim – Uważam, że drużyna jak na ten skład, który był do dyspozycji, w finale zaprezentowała się solidnie. Możemy tylko gdybać, co byłoby, gdyby wszyscy zawodnicy byli zdrowi. Niemniej decyzja, kto poprowadzi ORLEN Wisłę w nowym sezonie jeszcze nie zapadła, ale z oczywistych względów zależy mi, aby ten temat zamknąć jak najszybciej – kontynuuje prezes SPR Wisły Płock.

Od dłuższego czasu znamy natomiast skład Nafciarzy na przyszły sezon, choć ostatnie kontuzje i prognozy sztabu medycznego co do powrotu poszczególnych zawodników do pełni sił, wymusiły ponowną analizę sytuacji kadrowej. – Kiedy mówiłem kilka miesięcy temu, że kadrę na sezon 2018/2019 mamy już zamkniętą wychodziłem z założenia, że okres przygotowawczy rozpoczniemy w pełnym składzie. Dzisiaj nie wiemy jednak, jak będzie przebiegała rehabilitacja Tomka Gębali oraz Nemanji Obradovicia, więc trzymamy rękę na pulsie. W tym momencie nie wykluczam żadnego rozwiązania – tłumaczy prezes Adam Wiśniewski. – Pozostałe pozycje mamy w zasadzie obsadzone. Chciałbym także dalej inwestować w Pawła Kowalskiego i Damiana Woźniaka, którzy już zasmakowali gry PGNiG Superligi i dobrze rokują na przyszłość.

– Z tego miejsca dziękuję kibicom, którzy byli z nami przez ten czas. Jestem świadomy, że oczekiwania sportowe nie zostały spełnione, bo srebrny medal mistrzostw Polski pozostawia u nas niedosyt. Dlatego tym bardziej jestem wdzięczny ludziom, którzy wspierali drużynę w tym okresie i w meczach finałowych – zakończył Adam Wiśniewski.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M