Xavier Sabate: Obrona i kontra kluczowe

Zapraszamy do lektury komentarzy na konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z Dinamo Bukareszt.

Constantin Stefan (trener Dinamo Bukareszt): To był mecz walki i wygrała go ta drużyna, która zachowała stalowe nerwy. Jestem zadowolony z tego meczu, mimo że nie zdobyliśmy żadnych punktów. Podobało mi się, jak reagowaliśmy na wydarzenia na boisku. Nasza grupa złożona jest z drużyn o podobnej jakości i zespół, który zachowa najwięcej koncentracji w swoich spotkaniach zajmie jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem. Teraz musimy się szybko odbudować fizycznie i mentalnie, ponieważ wkrótce mamy decydujący mecz z Ademar Leon. Wygranie tego pojedynku pozwoli nam na poważnie myśleć o awansie.

 

Oceń graczy

12
( 55 gł. )
24
( 56 gł. )
39
( 56 gł. )
33
( 54 gł. )
3
( 57 gł. )
6
( 50 gł. )
34
( 53 gł. )
37
( 53 gł. )
55
( 53 gł. )
14
( 54 gł. )
26
( 50 gł. )
7
( 53 gł. )
9
( 51 gł. )

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa po bardzo trudnym październiku. Przed meczem mówiłem, że obrona i kontratak będą kluczowe dla odniesienia zwycięstwa. W pierwszej połowie dzięki temu wypracowaliśmy 2-3 bramki przewagi. Jestem zadowolony z naszej postawy w defensywie. Pokazaliśmy wysoki poziom. Nasi bramkarze powinni jednak odbić więcej piłek, gdyż przeciwnik w końcówce meczu oddawał rzuty z trudnych sytuacji, ale zdobywał bramki. Musimy jednak poprawić się w ataku pozycyjnym. Wprawdzie zdobyliśmy dzisiaj dwadzieścia dziewięć bramek, to jednak głównie dzięki szybkim atakom oraz rzutom karnym, w których wreszcie byliśmy bezbłędni.

- To był dla nas trudny mecz również ze względu na kontuzje. Mieliśmy ich kilka w zespole, ale nie mówiliśmy o tym. Musieliśmy szukać innych rozwiązań, między innymi z Michałem Daszkiem na prawym rozegraniu.

- Chciałbym pochwalić Nemanję Obradovicia. Widzę, że jego forma ciągnie rośnie i musi to kontynuować, choć jeszcze potrzebuje czasu. Również Nacho Moya rozegrał dzisiaj bardzo dobre zawody.

- W całym meczu nie podobała mi się jedna sytuacja. Niczego bardzie nie lubię jak zawodników, którzy w boiska robią teatr. Zawodnik Dinama Kamel Alouini nie powinien dokończyć zarówno tego meczu, jak i kilku innych. Sposób, w jaki gra jest absolutnie nie fair i jest po niesamowite, że sędziowie pozwolili mu dograć ten pojedynek do końca. Przez sześć lat, kiedy jestem w Lidze Mistrzów, w tym pięć lat w topowej drużynie, nigdy nie widziałem czegoś podobnego, co prezentuje ten zawodnik. To nie jest fair.

- Na koniec dziękuję naszym kibicom, którzy dzisiaj zrobili fantastyczną atmosferę. Potrzebujemy ich, bo są naszym ósmym zawodnikiem. Mamy jeszcze dwa mecze przed własną publicznością do rozegrania w Lidze Mistrzów. Niech teraz każdy kibic przyprowadzi jedną osobę, której nie było dzisiaj na hali. Również ja tak zrobię.

Razvan Gavriloaia (Dinamo Bukareszt): Podobnie jak koledzy w szatni, jestem trochę smutny, ponieważ nie wywozimy stąd żadnego punktu. Ale w tym twardym meczu Wisła była lepsza od nas, tak więc gratuluje jej i liczę na kolejne spotkanie w przyszłości. Teraz oczekujemy na kolejne trudne pojedynki w naszej grupie. Mam nadzieję, że zdobędziemy ilość punktów, która pozwoli nam na awans razem z Wisłą, bo nie mam wątpliwości, że to Wasz zespół zajmie pierwsze miejsce w tabeli. Gratuluję również Waszym kibicom za stworzenia fajnej atmosfery.

Nemanja Obradović (ORLEN Wisła Płock): Spodziewaliśmy się trudnego meczu i rzeczywiście był to pojedynek pełen męskiej walki. Dużo walczyliśmy i powinniśmy tak grać w każdym spotkaniu. Musimy jednak popracować nad koncentracją oraz nad realizacją naszych założeń taktycznych, gdyż w końcówce spotkania nie wyglądało to dobrze. Dziękuję kolegom z zespołu i kibicom za gorący doping.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.19

Najskuteczniejsi

201 G / 37 M
PGNiG Superliga: 131 G / 22 M
Puchar Polski: 10 G / 1 M
Liga Mistrzów: 60 G / 14 M
129 G / 37 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 10 G / 2 M
Liga Mistrzów: 35 G / 12 M
125 G / 41 M
PGNiG Superliga: 86 G / 25 M
Puchar Polski: 9 G / 2 M
Liga Mistrzów: 30 G / 14 M