Adam Morawski: Obrona to nasz najsilniejszy punkt

Prezentujemy fragmenty wypowiedzi po meczu ORLEN Wisły Płock z KS Azotami Puławy. Nafciarze zwyciężyli 28:17.

Bartosz Jurecki (trener Azotów Puławy): Ciężko mi zrozumieć moją drużynę, która od 40. minuty przestała walczyć. W obronie jeszcze momentami nie wyglądało to źle, ale w ataku pozycyjnym zachowywaliśmy się jak juniorzy. Wyrzucaliśmy piłki w aut, nie atakowaliśmy w ogóle na bramkę. Mając tak doświadczonych zawodników, nie można tak grać. Początek pierwszej połowy należał do bramkarzy z jednej i z drugiej strony. Dochodziliśmy do czystych pozycji, ale nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. W obronie nie wyglądało to źle i z optymizmem wchodziliśmy w drugą część spotkania. Mimo, że na jej początku zostaliśmy dwukrotnie ukarani karą dwóch minut, udało nam się to jakoś przetrzymać i nie traciliśmy dystansu. Przewaga Wisły utrzymywała się na poziomie 2-3 bramek i w pewnym momencie jakby odebrało nam charakter i wolę walki, bo ciężko nazwać piłką ręczną to, co było w ostatnich dwudziestu minutach.

( 20 gł. )

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Nie było łatwo przygotować się do tego meczu, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Odbyliśmy tylko dwa treningi, a ostatnie tygodnie to tylko mecze i podróże, dlatego na pewno również zawodnicy mieli ciężko.

- Jeśli chodzi o sam mecz, to oba zespoły zaczęły go bardzo wolno, stąd też niska liczba bramek. Przez pierwsze dwadzieścia minut prawie nie widzieliśmy ich w ogóle. Po rozmowach z naszymi zawodnikami zaczęliśmy grać szybciej, bardzo dobrze w obronie, a w bramce znakomicie spisywał się Adam Morawski. To było kluczowe. Kiedy bramkarz broni dwadzieścia piłek w meczu, niemożliwym jest go przegrać. Ogólnie przez cały sezon wyglądamy bardzo dobrze w obronie, o czym świadczy najmniejsza liczba straconych bramek w całej Lidze Mistrzów. To musi świadczyć o nas dobrze. Zawsze powtarzam, że obrona, bramka i kontry są kluczowe dla zwycięstw. Oczywiście musimy się cały czas poprawiać w ataku pozycyjnym, ale kiedy odzyskujesz piłki i wyprowadzasz kontry, to wszystko jest łatwiejsze.

Adam Morawski (ORLEN Wisła Płock): Na pewno w tym tygodniu po naszym ostatnim meczu nasze humory i nastawienie były słabe. Przegranie wygranego pojedynku źle odbiło się na naszym morale. Wiedzieliśmy jednak, że mecze z Puławami są zawsze pojedynkami na wysokim poziomie, dlatego chcieliśmy się do niego przygotować i wejść w niego jak najlepiej. Jestem zadowolony z naszej gry w obronie, bo chłopacy mocno mi pomagali na przestrzeni całego meczu. Również uważam, że defensywa jest naszym najsilniejszym punktem w tym sezonie. Dzisiaj w drugiej połowie poprawiliśmy naszą grę w ofensywie i zdobywaliśmy bramki zarówno z kontr, jak i z ataku pozycyjnego.