Nafciarze powoli wracają do treningów

Coraz więcej zawodników pojawia się na zajęciach prowadzonych obecnie przez Artura Górala. Dobre informacje napływają również z gabinetów lekarskich.

Zaraz po nowym roku treningi wznowili gracze ORLEN Wisły Płock. Choć oficjalny początek przygotowań zaplanowany jest dopiero na 9 stycznia, to część graczy regularnie spotyka się w ORLEN Arenie. Mowa tu przede wszystkim o polskich zawodnikach, którzy nie przebywają na zgrupowaniach reprezentacji.
I tak, pod okiem Artura Górala trenują Marcin Wichary oraz Paweł Kowalski, indywidualne zajęcia mają Tomasz Gębala oraz Mateusz Góralski, a rehabilitację po urazie stopy przechodzi Aleks Olkowski. Zgrupowanie reprezentacji Polski ze względu na drobne urazy przedwcześnie opuścili Przemek Krajewski, Adam Morawski oraz Michał Daszek. Dwaj pierwsi są już po badaniach, które nie wykazały żadnych urazów mięśniowych. Na swoją kolej czeka natomiast Dachu.

- Zajęcia skupiają się na różnych aspektach. Mamy sporo siłowni, ale również treningi z piłkami oraz analizy naszych dotychczasowych meczów – mówi Artur Góral.

Pozostali zawodnicy zaczną dołączać do drużyny od środy w zależności od obowiązków reprezentacyjnych. Szanse na udział w rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Mistrzostwach Świata zachowali wciąż Nemanja Obradović (Serbia) oraz Jose Guilherme de Toledo (Brazylia).

- Zawodnicy, którzy później skończą zgrupowania, otrzymają na pewno kilka dni wolnego na regenerację – zapowiada trener Xavier Sabate. – Mamy przygotowany program, który ma nas przygotować do drugiej części sezonu zarówno od strony fizycznej, jak i taktycznej. Każdy z zawodników miał rozpisane programy indywidualne na czas przerwy świątecznej. Myślę, że dla wielu z nich był to bardzo potrzebny czas. Kilku naszych graczy pierwszą część sezonu kończyło z kontuzjami, tak więc mam nadzieję, że pod tym względem będziemy również w dobrej formie.

Najlepsi

średnia: 4.63
średnia: 4.37
średnia: 4.21

Najskuteczniejsi

248 G / 44 M
PGNiG Superliga: 169 G / 28 M
Puchar Polski: 19 G / 2 M
Liga Mistrzów: 60 G / 14 M
148 G / 46 M
PGNiG Superliga: 98 G / 30 M
Puchar Polski: 8 G / 3 M
Liga Mistrzów: 42 G / 13 M
146 G / 48 M
PGNiG Superliga: 106 G / 31 M
Puchar Polski: 10 G / 3 M
Liga Mistrzów: 30 G / 14 M