Xavier Sabate: Obrona na plus, atak do poprawy

Na konferencji prasowej po meczu z Chrobrym Głogów trener Xavier Sabate przyznał, że nie może być w pełni zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Nafciarze zwyciężyli 29:21.

Jarosław Cieślikowski (trener Chrobry Głogów): W tym składzie zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Daliśmy również zagrać kilku młodym zawodnikom. Podsumowując to spotkanie, chciałbym zwrócić uwagę na jakość gry w obronie jednego i drugiego zespołu. Ona dzisiaj zadecydowała. Mimo, że jesteśmy znani z tego, że potrafimy grać w defensywie, to na tle zespołu z Płocka wyglądaliśmy gorzej. Naprawdę „szarpnęli” dzisiaj bardzo mocno, byli agresywni, nieustępliwi, w wielu sytuacjach silniejsi od nas. To był dla nas dzisiaj największy problem.

Tomasz Klinger (Chrobry Głogów): Zgadzam się ze słowami trenera. Wisła bardzo mocno podwyższała swoją obronę, ciężko było przeprowadzić składną akcję w ataku pozycyjnym, bo te wyjścia burzyły całą naszą koncepcję. Robiliśmy, co mogliśmy, ale w tym spotkaniu Wisła była po prostu lepsza.

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Z jednej strony jestem zadowolony, gdyż mogliśmy przećwiczyć rzeczy, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich czterech tygodniach, szczególnie jeśli chodzi o obronę. Natomiast nie jestem usatysfakcjonowany naszą postawą w ataku. To nie był ten poziom, który co dziennie prezentujemy na treningach. Natomiast tak jak wspomniałem, nasza obrona wyglądała bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie zarówno w ustawieniu 5-1, jak i 6-0. Mogłem też dużo rotować składem. Potrzebujemy wszystkich zawodników, dzisiaj więcej minut dostali ci, których mniej oglądaliśmy w pierwszej części sezonu. Jesteśmy drużyną, która zawsze gra o zwycięstwo, więc każdy nasz zawodnik jest tak samo potrzebny na sto procent.

Jose Guilherme de Toledo (ORLEN Wisła Płock): Wiedzieliśmy, że to może być trudny mecz. Chrobry dużo biegał od samego początku, ale dobrze byliśmy ustawieni w obronie. W ataku cały czas widać, że musimy się jeszcze sporo poprawić i wszyscy musimy być skupieni na sto procent. Nie możemy tracić piłek i narażać się na kontry. Dzisiaj Głogów również pokazał dobrą defensywę, która wymuszała na nas błędy. Niemniej pewne z nich, które popełniliśmy, nie powinny nam się zdarzać, dlatego przed nami jeszcze wciąż sporo pracy.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.06

Najskuteczniejsi

147 G / 26 M
PGNiG Superliga: 99 G / 16 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
91 G / 28 M
PGNiG Superliga: 60 G / 17 M
Liga Mistrzów: 31 G / 10 M
86 G / 29 M
PGNiG Superliga: 63 G / 18 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M