Przed meczem z Wybrzeżem Gdańsk, Tomasz Gębala w składzie!

W trzecim meczu rundy rewanżowej zmierzymy się na wyjeździe z ENERGA Wybrzeżem Gdańsk. Szansę na pierwszy występ w tym sezonie będzie miał Tomasz Gębala!

Dla gdańszczan będzie to natomiast drugie spotkanie, gdyż mecz z Piotrkowianinem został przełożony. Niemniej przeciwko MMTS Kwidzyn podopieczni Marcina Lijewskiego nie zawiedli. Wybrzeże było bardzo blisko sprawienia sensacji na terenie rywala, prowadząc w 55.min. 25:22. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu i rzutów karnych i dopiero w nich okazali się lepsi. W szeregach Portowców najlepsi na boisku byli reprezentanci Polski – Adrian Kondratiuk (osiem bramek) i Krzysztof Komarzewski (cztery bramki). Dwa trafienia dopisał do swojego konta inny debiutant w kadrze Piotra Przybeckiego – Paweł Salacz.

Z Wybrzeżem ostatni raz przegraliśmy w 2001 roku. Płoccy kibice nie będą wspominać tego meczu najlepiej, bo był to pojedynek decydujący o mistrzostwie Polski. W hali Chemika Nafciarze prowadzili już 6:1, ale potem inicjatywę przejęli goście. Ostatecznie Wybrzeże zwyciężyło 23:22 i stanęło na najwyższym stopniu podium. Po sezonie „relacje” płocko-gdańskie jeszcze bardziej się zacieśniły. Do ówczesnego ORLENU Płock po sezonie trafili Marcin Lijewski, Damian Wleklak oraz Damian Drobik, a dwa lata później dołączył do nas Rafał Kutpel, który po drodze do naszego klubu grał jeszcze dwa lata w Warszawiance. Tyle z historii. Można powiedzieć, że od tego czasu minęły już dwie epoki i oba kluby są w zupełnie innych miejscach, niż 18 lat temu.

Wiślacy w do Gdańska wyjadą w piątek przed południem. Dzień wcześniej trener Sabate przekazał nam informację, że najpewniej na pojedynek z Wybrzeżem pojedzie Tomasz Gębala. Dzisiaj znalazła ona potwierdzenie i nasz rozgrywający wraca na boisko. Co ciekawe, to właśnie w pojedynku z Wybrzeżem 9 maja w ORLEN Arenie Tomek Gębala doznał kontuzji. Teraz niemal równo po ośmiu miesiącach zobaczymy go ponownie na boisku. W Płocku zostali kontuzjowani Ondrej Zdrahala (uraz mięśniowy), Igor Źabić (uraz pleców) oraz Marcin Wichary (poza składem).

ENERGA Wybrzeże Gdańsk - ORLEN Wisła Płock– 17. seria PGNiG Superligi, piątek 8 lutego, godz. 18.30

Przypuszczalny skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbely, Morawski
Skrzydłowi: Daszek, Góralski, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: T.Gębala, Moya, Mlakar, Obradović, Racotea, Tarabochia, Toledo
Kołowi: Piechowski, Sulić

Nie wystąpią:
Zdrahala - uraz mięśniowy
Źabić - uraz pleców
Wichary, Woźniak, Kowalski, Olkowski - poza składem

Relacje:
Radio – radiomixx.pl
Tekstowa – pgnig-superliga.pl

ORLEN Wisła II Płock - AZS UW Warszawa - 13. kolejka I ligi, sobota 9 lutego, godz. 14.00

Najlepsi

średnia: 4.63
średnia: 4.37
średnia: 4.21

Najskuteczniejsi

248 G / 44 M
PGNiG Superliga: 169 G / 28 M
Puchar Polski: 19 G / 2 M
Liga Mistrzów: 60 G / 14 M
148 G / 46 M
PGNiG Superliga: 98 G / 30 M
Puchar Polski: 8 G / 3 M
Liga Mistrzów: 42 G / 13 M
146 G / 48 M
PGNiG Superliga: 106 G / 31 M
Puchar Polski: 10 G / 3 M
Liga Mistrzów: 30 G / 14 M