Nafciarze podejmują Sandra SPA Pogoń Szczecin

W meczu 22. serii spotkań PGNiG Superligi Nafciarze przed własną publicznością podejmą dwunastą w tabeli Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Przed nami pojedynek z przeciwnikiem, który teoretycznie nie powinien Nafciarzom sprawić wiele problemów. Teoretycznie, gdyż po meczach z Bjerringbro-Silkeborg oraz PGE Vive Kielce o spadek koncentracji nie trudno, dlatego ważne będzie, aby od początku spotkania zaznaczyć swoją przewagę.

Portowcy w miniony weekend zanotowali jeden ze słabszych meczów w tym sezonie, ulegając MMTS Kwidzyn 17:28. Duet trenerski Rafał Biały – Sławomir Fogtman pretensje do swoich podopiecznych mógł mieć szczególnie za pierwszą połowę, w której Pogoni udało się zdobyć jedynie pięć bramek. Do udanych tego występu nie mógł zaliczyć również najskuteczniejszy zawodnik szczecinian – Paweł Krupa. 29-letni rozgrywający do tej pory na listę strzelców wpisywał się blisko pięć razy na mecz, ale tym razem zdołał tylko raz pokonać bramkarza przeciwnika. Dla naszych najbliższych przeciwników była to piąta porażka w siedmiu tegorocznych spotkaniach. Po przerwie zimowej Pogoń punktowała jedynie w starciach z Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin.

We wtorek po wieczornym treningu prawie wszyscy zawodnicy ORLEN Wisły Płock zgłosili gotowość do gry. Uraz pleców wciąż uniemożliwia powrót na boisko Igorowi Źabiciowi. Nasz kołowy w środę przejdzie konsultację lekarską, po której poznamy decyzję co do dalszego leczenia. Możliwe, że trener Xavier Sabate da odpocząć kilku zawodnikom, a w ich miejsce pojawią się młodzi gracze drugiego zespołu. Odpowiedzi na te pytania poznamy jednak dopiero przed spotkaniem.

ORLEN Wisła Płock – Sandra SPA Pogoń Szczecin – 22. seria PGNiG Superligi, środa 13 marca, godz. 18.00