Zaczynamy Rundę Finałową 2019!

Po ponad dwóch tygodniach przerwy na boiska PGNiG Superligi wracają nasi piłkarze ręczni. Rundę Finałową rozgrywek zaczniemy od wyjazdowego pojedynku z Piotrkowianinem Piotrków Tryb.

Po przerwie na mecze reprezentacji, a później Święta Wielkanocne Nafciarze wznowili zajęcia na pełnej intensywności. – W ostatnich dniach daliśmy nieco więcej odpoczynku zawodnikom, którzy przebywali na zgrupowaniach reprezentacji, ponieważ dla nich szczególnie był to bardzo intensywny okres. Potrzebowali chwili na regenerację ciała i umysłu. Teraz jednak mocno pracujemy, aby jak najlepiej przygotować się do rundy finałowej – mówi trener ORLEN Wisły Płock Xavi Sabate. – Obecnie pracujemy dość intensywnie zarówno nad obroną, jak i wyjściem do kontry, atakiem pozycyjnym i balansem między formacjami. Zawodnicy, którzy przebywali na zgrupowaniach reprezentacji z pewnością grali w nieco innym stylu niż my, więc ważne jest, aby ponownie przestawili się na nasz system i żebyśmy wszyscy wspólnie pracowali na realizacje naszych celów.

A pierwszym z nich jest awans do półfinału PGNiG Superligi. W czwartek na wyjeździe Wiślacy zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. W tym sezonie zwyciężaliśmy już z tą ekipą 38:24 oraz 40:24, ale hiszpański szkoleniowiec przestrzega przed przesadną pewnością siebie. - Przede wszystkim musimy być bardzo uważni, bo tutaj nie ma już za bardzo marginesu błędu. Przegrany odpada i kończy sezon, a w naszym przypadku byłby to bardzo trudny do zaakceptowania scenariusz. Dlatego z pełnym szacunkiem podejdziemy do tej konfrontacji z Piotrkowem. Jesteśmy faworytem i to nie podlega żadnej dyskusji, ale musimy się przygotować z szacunkiem dla przeciwnika. Swoją jakość zawsze trzeba na końcu potwierdzić na boisku. Wiele osób pyta się mnie już o finał Pucharu Polski z PGE Vive Kielce, ale mamy jasną filozofię – liczy się tylko najbliższy mecz – podkreśla Sabate - Piotrków to solidna drużyna, mająca w swoich szeregach kilka wyróżniających się indywidualności. Dysponują także szeroką ławką i szczególnie groźni są we własnej hali. Ogólnie podoba mi się ich styl i nie nastawiłabym się na łatwe zawody.

W rundzie zasadniczej Piotrkowianin odniósł dwanaście zwycięstw, z czego siedem we własnej hali. Średnio zdobywał 27,3 bramki na mecz, przy 28,8 straconych. Najskuteczniejszym graczem zespołu prowadzonego przez Dmytro Zinchuka jest Marcin Szopa, który w 23 występach 83 razy wpisał się na listę strzelców.

Jeśli chodzi o sytuację zdrowotną w naszym zespole to najważniejszy jest powrót do treningów z pełnym obciążeniem Igora Źabicia, który po powrocie z Mistrzostw Świata ze względu na uraz pleców na boisku jeszcze się nie pojawił. Normalnie trenuje również Mateusz Góralski, który to z kolei w meczu w Puławach doznał rozcięcia dłoni. Tak więc wszystko wskazuje, że oprócz Marko Tarabochii wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu będą mogli wystąpić w tym spotkaniu. Kto jednak wsiądzie do autokaru do Piotrkowa Tryb. dowiemy się w czwartek.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – ORLEN Wisła Płock – ćwierćfinał PGNiG Superligi – I mecz, czwartek 25 kwietnia, godz. 18.30

Relacje:
TV: nSport+
Radio: radiomixx.pl
Tekstowa: www.pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.28
średnia: 4.17

Najskuteczniejsi

111 G / 28 M
PGNiG Superliga: 79 G / 19 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
104 G / 29 M
PGNiG Superliga: 73 G / 20 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
95 G / 32 M
PGNiG Superliga: 55 G / 22 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M