Finały 2019: Postawić kropkę nad „i”

Sześciu bramek zaliczki we wtorek będą bronić Nafciarze w ORLEN Arenie w pojedynku z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Początek spotkania o godz. 20.15.

Mimo, że piłka ręczna widziała już wiele historii, nasz awans w nadchodzącym spotkaniu nie powinien być zagrożony. Wiślacy będą mają sześć bramek przewagi z pierwszego pojedynku, atut własnej hali oraz powracających po chorobach Renato Sulicia i Dana-Emila Racoteę, których nie oglądaliśmy w pierwszym meczu. Trener Xavier Sabate będzie mógł zatem wystawić najsilniejszy na ten moment skład, w którym zabraknie jedynie Marko Tarabochii.

Należy się również spodziewać, że Wiślacy przystąpią do tego spotkania na nieco większej świeżości. Po przerwie wielkanocnej nasz zespół trenował bardzo intensywnie, co mogło przełożyć się na nienajlepszy występ w Piotrkowie Tryb. Tym razem Wiślacy mieli nieco więcej wolnego, odbywali głównie zajęcia taktyczne, co powinno przełożyć się na lepsze tempo gry. Przed meczem chłodną głowę zachowuje trener Xavier Sabate. – Mam sześć bramek zaliczki, ale to jeszcze nie awans. Jesteśmy w korzystnej sytuacji, ale musimy być czujni, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów - powiedział Hiszpan. Na pewno gdzieś po głowach naszych zawodników chodzi finał Pucharu Polski z PGE Vive Kielce, który zostanie rozegrany już 12 maja w poznańskiej Arenie. Ale jak to mawia Xavi Sabate – najważniejszy jest najbliższy mecz.

ORLEN Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. – ćwierćfinał PGNiG Superligi – II mecz, wtorek 30 maja, godz. 20.15

Transmisje:
TV: nSPORT+
Radio: radiomixx.pl
Tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M