Finały 2019: ORLEN Wisła Płock ostatnim półfinalistą

ORLEN Wisła Płock w rewanżu pokonała Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:20 i awansowała do półfinału PGNiG Superligi. Kolejnym przeciwnikiem Nafciarzy będzie MMTS Kwidzyn, który niespodziewanie wyeliminował Górnik Zabrze.

Ustawienie wyjściowe: Borbely – Mihić, Gębala, Moya (atak), Mlakar (atak), Góralski, Sulić, Obradović (obrona), Toledo (obrona)

Opis meczu: Najjaśniejszą postacią pierwszych dziesięciu minut był Adam Borbely, którego udane interwencje pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 4:2. Trzeba przyznać, że obrona Nafciarzy popełniała sporo błędów, a i w ataku przestrzeliliśmy kilka dogodnych sytuacji rzutowych. Gdy jednak „zaskoczyła” defensywa, nie trzeba było długo czekać na „odjazd”. W przeciągu pięciu kolejnych minut Wiślacy zapisali na swoim koncie pięć bramek przy tylko jednym trafieniu gości i po kwadransie gry wynik brzmiał 9:3. Po kolejnej nieudanej próbie pokonania Borbely trener Dmytro Zhinczuk poprosił o czas. Po powrocie na parkiet Piotrkowianin jeszcze musiał stracić dwie bramki, aby wreszcie przełamać niemoc strzelecką. Jednocześnie Wiślacy zanotowali serię prostych błędów, przez co goście zaliczyli serię trzech trafień z rzędu. W kilku sytuacjach u zawodników obu ekip zabrakło koncentracji, przez co kibice nie obejrzeli przed przerwą zbyt wielu bramek.

( 12 gł. )

Po zmianie stron mecz się nieco ożywił, gdy na ławkę kar powędrowali Obradović, Sulić i Pożarek. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, dzięki czemu zobaczyliśmy całą serię bramek. W 37.min. czerwoną kartkę obejrzał ponadto Patryk Mastalerz, który przewracając się zahaczył przy rzucie ze skrzydła Michała Daszka. Zagranie mocno przypadkowe, ale decyzja sędziów nieodwołalna. Z biegiem czasu goście mieli coraz większe problemy z sforsowaniem płockiej defensywy, przez co nasza przewaga systematycznie rosła. Największą bolączką gości były jednak rzuty karne, po których piłka ani razu nie znalazła się w bramce Wiślaków. Publiczność zebraną w ORLEN Arenie ożywiło trafienie Mihicia, któremu idealnie piłkę wrzucił z drugiej strony boiska Daszek. W szeregach Piotrkowa Tryb. największe zagrożenie pochodziło ze strony Grzegorza Sobuta, który najczęściej znajdował sposób na pokonanie Adama Morawskiego. Najwięcej bramek padło jednak w ostatnich minutach spotkania, kiedy obie ekipy już nie przykładały tak wielkiej uwagi do poczynań defensywnych. Po czterech minutach wygranych przez Nafciarzy 6:2 o przerwę poprosił trener Piotrkowianina. Przewaga ORLEN Wisły na minutę przed końcem sięgnęła trzynastu bramek, a ostateczny wynik to 33:20.

ORLEN Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:20 (13:9)

ORLEN Wisła: Morawski, Borbely – Daszek 8(6k), Krajewski 2, Racotea 1, Moya, Zdrahala 2, Obradović 1, Góralski 1, Piechowski, Źabić 1, Mihić 4, Toledo 3, Sulić 2, Gębala 3, Mlakar 5

Piotrkowianin: Procho, Pyrka - Mróz, Urbański 1, Iskra 1, Szopa, Kaźmierczak 1, Swat 4, Nastaj 1, Surocz, Andreou, Pożarek, Mastalerz 2, Sobut 6, Tórz 3, Pacześny 1