Finały 2019: Jedną nogą w finale

Świetna gra w obronie była kluczem do pewnego zwycięstwa Nafciarzy w pierwszym meczu ½ finału PGNiG Superligi. W Kwidzynie górą okazali  się szczypiorniści  ORLEN Wisły zwyciężając 25:13.

Ustawienie wyjściowe: Morawski - Sulić, Mlakar (atak), Daszek, Moya (atak), Gębala, Mihić, Obradović (obrona)

Opis meczu: Pierwsze półfinałowe spotkanie obie drużyny rozpoczęły nerwowo i chociaż to Nafciarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie (trafienia Gębali i Mlakara), to rzuty oddawane z nie do końca przygotowanych pozycji sprawiły, że Krzysztof Szczecina nie miał problemów z ich odbiciem, a gospodarze w 7. minucie doprowadzili do wyrównania (2:2). Od tego momentu świetnie zaczęła funkcjonować agresywna defensywa podopiecznych Xaviera Sabate, dzięki czemu Nafciarze mogli wyprowadzać kontrataki. Po trzech bramkach Renato Sulicia i karnym Michała Daszka Wiślacy w 12. minucie prowadzili już 6:2. Gospodarze nie potrafili poradzić sobie z mieszaną obroną gości, dzięki czemu szybko wypracowanej czterobramkowej przewagi płocczanie nie oddali już do końca pierwszej części spotkania. Gospodarzy jeszcze próbował podrywać Kacper Adamski, ale z czterech oddanych rzutów tylko raz trafił do siatki Loczka w pierwszych 20 minutach spotkania. Ostatecznie do szatni Nafciarze schodzili prowadząc 14:6.

( 19 gł. )

Po zmianie obraz gry nie uległ zmianie. Kwidzynianie nadal nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną defensywę Wisły, a gdy już dochodzili do pozycji rzutowych, to świetnie w bramce interweniował Morawski. Po przeciwległej stronie parkietu brylował tradycyjnie już Michał Daszek, który w pierwszych czterech minutach drugiej odsłony trzykrotnie pokonał bramkarza MMTSu, czym znacznie przyczynił się do zwiększenia przewagi ORLEN Wisły do dziesięciu goli w 39. minucie spotkania (9:19). To było zdecydowanie za wiele dla gospodarzy tego wieczoru i nawet trzy gole zdobyte z rzędu przez MMTS w ostatnim kwadransie meczu nie były w stanie odmienić losów spotkania.

Ostatecznie Nafciarze pewnie pokonali MMTS Kwidzyn 25:13 i zrobili pierwszy krok w stronę awansu do finału. Spotkanie rewanżowe w niedzielę w ORLEN Arenie o godzinie 13.00.

MMTS Kwidzyn - ORLEN Wisła Płock 13:25 (6:14)

ORLEN Wisła: Morawski, Borbely - Toledo(6), Daszek(5), Sulić(5), Gębala(3), Zdrahala(3), Mihić(1), Mlakar(1), Moya(1), Krajewski, Obradović, Piechowski, Źabić, Racotea, Góralski