Leon Šušnja nowym kołowym Nafciarzy!

Od sezonu 2019/2020 nowym graczem ORLEN Wisły Płock będzie Leon Šušnja. 25-letni Chorwat w tym tygodniu podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt.

Potężny kołowy (204 cm/113 kg) od 2013 roku występuje w zespole RK PPD Zagreb. W tym czasie pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo i puchar Chorwacji. W latach 2012/2013 reprezentował swoją ojczyznę na Mistrzostwach Europy U21 oraz Mistrzostwach Świata U23. W 2018 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Chorwacji i zdobył Mistrzostwo Igrzysk Śródziemnomorskich.

- Transfer Leona jest odpowiedzią na potrzeby zespołu, a konkretnie na odbudowę formacji defensywnej. Odchodzi od nas kilku graczy, którzy dużo wnosili w poczynania obronne, dlatego transfer specjalisty w tym elemencie jest jak najbardziej uzasadniony. Nie oznacza to jednak, że Leon nie może nam pomóc również w ataku. Cieszymy się, że udało nam się szczęśliwie zakończyć negocjacje i życzymy powodzenia w szeregach Nafciarzy – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- Potrzebowałem zmiany, chciałem spróbować sił zagranicą, ale jednocześnie mieć szansę występów w Lidze Mistrzów i walczyć o krajowe trofea. Oferta Wisły Płock przedstawiła konkretną wizję na kolejne lata i zdecydowałem się na ten transfer – opowiada Leon Šušnja. – Xavi to znakomity trener. Znakomicie wykonuje swoją robotę, ma doświadczenie w pracy w dobrych klubach. Podoba mi się styl, w jakim chce, aby jego drużyna grała i liczę, że szybko wejdę w ten rytm. Jestem przekonany, że pod jego okiem wykonam znaczący postęp.

- Liczę, że będę „murem obronnym” Wisły, liderem drużyny w tym elemencie. Rozmawiałem również z Xavim o swojej roli w zespole. Wytłumaczył mi dokładnie, czego ode mnie oczekuje, jak chce, abyśmy grali i teraz wszystko zależy ode mnie, jak szybko zaadaptuję się do jego systemu. Ustaliliśmy, że już teraz pozostaniemy w stałym kontakcie aż do początku przygotowań do nowego sezonu.

- Rozmawialiśmy również o naszych celach sportowych. Chcemy osiągać w kolejnych latach dobre wyniki i zmniejszyć dystans do PGE VIVE Kielce. Będziemy również walczyli o jak najlepsze rezultaty w Lidze Mistrzów. Wszystko jednak krok po kroku, mecz po meczu. Kocham nowe wyzwania i wierzę, że przed nami znakomity sezon – zakończył Leon.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M