Philip Stenmalm dołączy do Nafciarzy!

Szwedzki leworozgrywający Philip Stenmalm od nowego sezonu będzie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. 27-letni rozgrywający złączył się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Jest to ostatni z zaplanowanych letnich transferów do ekipy Nafciarzy.

Stenmalm od roku jest graczem francuskiego Pays d'Aix Université Club handball. W przeszłości Szwed reprezentował barwy HK Drott (2011–2014), Naturhouse La Rioja (2014–2016), KIF Kolding København (2016–2018). W 2013 roku został wybrany MVP Mistrzostw Świata U-21. Z seniorską reprezentacją Szwecji wystąpił na Mistrzostwach Europy 2016, Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwach Świata 2017.

- Początkowo docierały do mnie wstępne informacje o zainteresowaniu ze strony Wisły, ale wszystko nabrało rozpędu, gdy zadzwonił Xavi Sabate. Po namyśle i rozmowach z moimi najbliższymi zdecydowałem, że to będzie najlepsza ścieżka dla mnie, nawet jeśli oznacza ona rozstanie z obecnym klubem rok przed wygaśnięciem kontraktu. Jestem podekscytowany możliwością stania się częścią zespołu, jaki buduje Xavi i władze klubu oraz szansą na ponowne występy w Lidze Mistrzów. Wiem również, że w Płocku są silne tradycje piłki ręcznej, co również nie było bez znaczenia dla mnie – powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu Philip Stenmalm.

- Nigdy wcześniej nie miałem możliwości poznać Xaviego, ale w rozmowach, które prowadziliśmy był bardzo przekonujący. Ma dużą wiarę w moje umiejętności i pomysł, jak je możliwie najlepiej wykorzystać na boisku. Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Wisłą. Wiem, że wszyscy kibice w Płocku marzą o ponownym zdobyciu jakiegoś trofeum, jak również o zrobieniu kolejnego kroku na arenie międzynarodowej. Liczę, że będziemy w stanie o to powalczyć.

- Bardzo się cieszę, że Philip dołączy do naszego zespołu. Jest to gracz już ze sporym doświadczeniem zdobytym w silnych ligach oraz w europejskich pucharach. Co było ważne dla trenera Sabate, Philip może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- Na tę chwilę jest to nasz ostatni z zaplanowanych transferów – dodaje Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. - Skład będziemy uzupełniać jeszcze naszymi najzdolniejszymi wychowankami z II zespołu. Ponadto na pewno pozostaną z nami Paweł Kowalski i Damian Woźniak. W przypadku takich zawodników, jak Aleks Olkowski, czy Krystian Wołowiec, rozmowy trwają. W sztabie szkoleniowym Xaviera Sabate znajdą się dalej Josep Espar oraz Artur Góral. Bez zmian pozostanie również sztab medyczny.

Najlepsi

średnia: 4.6
średnia: 4.33
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

24 G / 6 M
PGNiG Superliga: 19 G / 4 M
Liga Mistrzów: 5 G / 2 M
21 G / 6 M
PGNiG Superliga: 15 G / 4 M
Liga Mistrzów: 6 G / 2 M
20 G / 6 M
PGNiG Superliga: 12 G / 4 M
Liga Mistrzów: 8 G / 2 M