Rozstajemy się z Jose Guilherme de Toledo

Niedawny triumfator Ligi Mistrzów macedoński Vardar Skopje wykupił kontrakt Jose Guilherme de Toledo i brazylijski rozgrywający nie będzie już reprezentował barw ORLEN Wisły Płock.

- Na ten fakt złożyło się kilka czynników. Rzeczywiście w ostatnich tygodniach Toledo dał nam dosyć jasno do zrozumienia, że ma nieco inne plany, niż się spodziewaliśmy i raczej nie wiąże z Płockiem swojej przyszłości w kolejnych latach, mimo tego, że niedawno przedłużył z nami kontrakt – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Zarówno my, jak i trener Xavier Sabate oczekujemy od naszych zawodników pełnego zaangażowania, a postawa Jose, chociażby w obliczu możliwie najszybszego wyleczenia urazu kolana była mocno wątpliwa. Jednocześnie pojawiła się konkretna oferta z Vardaru Skopje, na którą przystaliśmy. Toledo chciał tego transferu i nie mamy do niego żadnych pretensji. Szanujemy jego decyzję i rozstaliśmy się w dżentelmeński sposób.

Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski dodaje – Oczywiście cała transakcja została poprzedzona poszukiwaniem alternatywy dla Jose. Mamy swojego kandydata na tę pozycję, który przeszedł już badania lekarskie i jego umowa jest na ostatniej prostej. Jeśli wszystko przebiegnie po naszej myśli, nowego rozgrywającego zaprezentujemy w pierwszej połowie lipca. Otrzymane fundusze pozwalają nam również na pewne dodatkowe ruchy personalne, ale o nich będziemy informować, kiedy zakończone zostaną wszystkie formalności.

- W imieniu klubu i całej naszej społeczności dziękuję Jose za te cztery sezony gry w naszym zespole i życzę mu powodzenia w dalszej karierze – zakończył prezes Robert Czwartek.

Jose Guilherme de Toledo przyszedł do SPR Wisły Płock w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu wystąpił w 161 meczach, zdobywając 436 bramek.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.39
średnia: 4.34

Najskuteczniejsi

73 G / 20 M
PGNiG Superliga: 45 G / 12 M
Liga Mistrzów: 28 G / 8 M
65 G / 20 M
PGNiG Superliga: 33 G / 12 M
Liga Mistrzów: 32 G / 8 M
63 G / 19 M
PGNiG Superliga: 37 G / 11 M
Liga Mistrzów: 26 G / 8 M