Mateusz Piechowski zostaje w ORLEN Wiśle Płock!

Mateusz Piechowski pozostanie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. Klub przedłużył kontrakt ze swoim wychowankiem na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

- Podczas jednej z naszych rozmów obiecałem Mateuszowi, że postaramy się przygotować satysfakcjonującą dla obu stron ofertę, tym bardziej, że w składzie na kolejny sezon widział go trener Sabate. Naturalnie cieszę się, że Mateusz pozostanie w klubie, gdyż swoją ciężką pracą oraz postawą na boisku w końcówce minionego sezonu pokazał, że warto w niego inwestować oraz że posiada potencjał na czołowego obrońcę Superligi. W czerwcu tego roku wystąpił w reprezentacji Polski, co również świadczy o tym, że Mateusz w obronie daje oczekiwaną jakość. A na ten element najbardziej stawia trener Sabate – komentuje prezes Robert Czwartek.

- Tak jak już podkreślałem, chcemy inwestować w swoich chłopaków, takich jak Mateusz – mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. – Świeży otrzymuje kolejną szansę, aby się dalej rozwijać i wywalczyć sobie na stałe miejsce w składzie. Faktycznie w nowym sezonie konkurencja na tej pozycji będzie spora, ale mocno mu kibicuję i liczę, że przedłużenie tej umowy będzie jedynie formalnością. W tym roku już pokazał, że jeśli nie ma problemu z kontuzjami i ciężko pracuje, to może być bardzo przydatny drużynie. Oby tak dalej!

- W minionym sezonie Xavi bardzo we mnie uwierzył, ale zapracowałem na to i zawsze byłem gotowy, kiedy mnie potrzebował. Długo rozmawialiśmy na ten temat i zrobiłem to, czego ode mnie oczekiwał. Zrozumiałem system gry, później przełożyłem to na trening, a w konsekwencji na mecze, w których popełniałem coraz mniej błędów – mówi Mateusz Piechowski, na którego pozycji w nowym sezonie będzie jeszcze większa konkurencja - Jest ona potrzebna, bo wtedy można podnosić swoje umiejętności na coraz wyższy poziom, a to chciałbym robić w każdym następnym sezonie - zapowiada Świeży.

Niewiele brakowało, a nasz wychowanek zmieniłby barwy klubowe - Prowadziliśmy długie negocjacje z Azotami Puławy, ale nie satysfakcjonowały mnie zaproponowane warunki kontraktu. Pod koniec rozmów byłem bliżej przejścia do Ademar Leon, lecz postanowiłem zostać, ponieważ bardzo się rozwinąłem pod okiem Xaviego w poprzednim sezonie i chciałbym to kontynuować - zapowiada Mateusz Piechowski.

Mateusz Piechowski do tej pory rozegrał w barwach ORLEN Wisły Płock 120 meczów, w których zdobył 139 bramek.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.39
średnia: 4.34

Najskuteczniejsi

73 G / 20 M
PGNiG Superliga: 45 G / 12 M
Liga Mistrzów: 28 G / 8 M
65 G / 20 M
PGNiG Superliga: 33 G / 12 M
Liga Mistrzów: 32 G / 8 M
63 G / 19 M
PGNiG Superliga: 37 G / 11 M
Liga Mistrzów: 26 G / 8 M