Konstantin Igropulo Nafciarzem!

Gwiazda rosyjskiej piłki ręcznej Konstantin Igropulo w nowym sezonie będzie reprezentował barwy ORLEN Wisły Płock. Leworęczny rozgrywający podpisał z naszym klubem roczną umowę z możliwością przedłużenia na kolejny sezon sportowy.

Konstantin Igropulo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczypiornistów w Europie. Karierę rozpoczął w Wiktor SKA Stawropol, gdzie grał do 2002 roku oraz w sezonie 2004-2005. W latach 2002-2004 reprezentował grecki Panellinios Ateny. Później bronił barw czołowych klubów Europy: Chekhovskiye Medvedi (2005-2009), FC Barcelony (2009-1012), Füchse Berlin (2012-2015), czy KIF Kolding København (2015-2017). Na swoim koncie ma m.in. tytuły mistrza Grecji, Rosji, Hiszpanii, krajowe puchary, zwycięstwo w Lidze Mistrzów (FC Barcelona), EHF Cup (Füchse Berlin) i Pucharze Zdobywców Pucharów (Chekhovskiye Medvedi). W niemieckiej Bundeslidze rozegrał 88 meczów, zdobywając 400 bramek. Regularnie występował w Lidze Mistrzów, w której 359 razy wpisywał się na listę strzelców.W 2017 roku podpisał dwuletni kontrakt z Meshkovem Brest, sięgając już w pierwszym sezonie po mistrzostwo i Puchar Białorusi.

Igropulo był też wielokrotnym reprezentantem Rosji, z którą wziął udział w najważniejszych turniejach na świecie, w tym w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, zajmując szóste miejsce (zdobył 36 bramek). W Sbornej rozegrał 110 meczów i zdobył 505 bramek. Ciekawostką może być fakt, że w 2004 roku został mistrzem Europy w piłce ręcznej plażowej.

- Naturalnym było, że na odejście Jose Guilherme de Toledo mogliśmy zgodzić się tylko wówczas, gdy znajdziemy za niego właściwe zastępstwo. Wspólnie z trenerem Xavierem Sabate uznaliśmy, że Konstantin Igropulo będzie takim zawodnikiem - mówi prezes Robert Czwartek. - Oczywiście ze względu na rehabilitację zawodnika, jego transfer jest obarczony pewnym ryzykiem. Niemniej, przed podpisaniem kontraktu przeprowadziliśmy niezbędne badania lekarskie i na start przygotowań Igropulo będzie w pełni zdrowy. A tak naprawdę, to już je zaczął, gdyż bardzo mocno pracuje indywidualnie, aby jak najszybciej dojść do pełnej dyspozycji.

- Igropulo to nietuzinkowa jakość i doświadczenie. Do tego niesamowity charakter walczaka i charyzma - mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. - Wierzę, że będzie ważną postacią nie tylko na boisku, ale i w szatni. Jest niesamowicie zmobilizowany, aby wrócić do wielkiej piłki ręcznej i przypomnieć się światu. Takich ludzi szukamy, którzy chcą być w Płocku i którym zależy.

- Jestem bardzo wdzięczny klubowi, że zaproponował mi umowę, mimo mojej przerwy w karierze. Władze Wisły zaakceptowały moją trudną sytuację, zapewniając mi możliwie najlepsze warunki do pracy i wyrażając wiarę w naszą wspólną przyszłość. Za tę wiarę we mnie już na samym początku chcę podziękować - mówi Konstantin Igropulo. - W profesjonalnym sporcie ważne jest również zaufanie trenera. Od pierwszego spotkania Xavi wyraził wielkie wsparcie dla mnie. Jestem podbudowany jego postawą i teraz jedyne czego chcę, to spłacić jego zaufanie.

- Moim celem jest powrót na boisko, aby ponownie poczuć ducha piłki ręcznej, poczuć atmosferę rywalizacji na najwyższym poziomie. A później zdobywać możliwie najwięcej bramek, zaliczać asysty, walczyć i odnosić zwycięstwa. Ten sezon będzie dla mnie niezmiernie ważnym etapem. Jeśli pokażę to, co potrafię i ponownie poczuję tę ekscytację z gry, będzie to dla mnie tak, jakbym zdobył najważniejsze trofeum - zakończył 34-letni Rosjanin.

Wkrótce w naszych kanałach pojawi się wywiad z Tino przygotowany przez WisłaTV.

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.28
średnia: 4.17

Najskuteczniejsi

111 G / 28 M
PGNiG Superliga: 79 G / 19 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
104 G / 29 M
PGNiG Superliga: 73 G / 20 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
95 G / 32 M
PGNiG Superliga: 55 G / 22 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M