Sparingowo: Zwycięstwo nad Energą Wybrzeże Gdańsk

W swoim trzecim meczu kontrolnym ORLEN Wisła Płock pokonała Energę Wybrzeże Gdańsk 39:27.

W piątkowym pojedynku Nafciarze wystąpili bez Michała Daszka, Konstantina Igropulo, Leona Susnji, Ondreja Zdrahali, Jerko Matulicia oraz Mateusza Piechowskiego. W miejsce dwóch ostatnich do składu wskoczyli Dominik Mierzwicki oraz Wiktor Jankowski. Ponadto nie wystąpił Ivan Stevanović.

Od pierwszych minut stroną dominującą byli gospodarze i tylko znakomita postawa bramkarza Wybrzeża Artura Chmielińskiego utrzymywała przyjezdnych „w grze”. Na przestrzeni całej pierwszej połowy skuteczność wydawała się największym problemem naszej drużyny, gdyż stosunkowo łatwo dochodziliśmy do dobrych sytuacji rzutowych. Gdy w Wybrzeżu zaczęło brakować tego elementu, przewaga naszej drużyny zaczęła szybko rosnąć i po pierwszej połowie wynosiła dziewięć oczek.

Po zmianie stron pojedynek był znacznie bardziej wyrównany, ze wskazaniem na gdańszczan, którzy nie przypominali zespołu sprzed przerwy. Grali szybko i z polotem, wykorzystując każdy nasz błąd. Na nasz słabszy okres wpływ mogła mieć spora rotacja w składzie, szczególnie na środku obrony. Mocno jednak przyśpieszyliśmy w ostatnich dziesięciu minutach, w których zdobyliśmy dziewięć bramek przy tylko trzech straconych.

ORLEN Wisła Płock – ENERGA Wybrzeże Gdańsk 39:27 (21:12)

ORLEN Wisła Płock: Morawski – Mihić 3, Krajewski 1, Czapliński 6, Szita 4, Stenmalm 3, Kowalski, Ruiz 6(1k), Mindegia 5(2k), Mlakar 2, Mierzwicki, Góralski 3, Sulić 3, Źabić 3, Jankowski

Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Janikowski 6, Gądek 1, Powarzyński, Gajek, Bednarek, Sulej, Pieczonka 3, Didyk 3(1k), Komarzewski 5, Adamczyk 3, Papaj 1, Wróbel 4(2k), Frańczak 1, Maliński

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
94 G / 24 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M