Sparingowo: Próba sił przed Meczem Otwarcia PGNiG Superliga

To była udana dla nas próba sił przed Meczem Otwarcia PGNiG Superligi.

Pierwsza połowa to wyrórnana i szybka wymiana ciosów z obu stron. Widać było, że Azoty-Puławy, prowadzone przez naszego wychowanka Michała Skórskiego, w nadchodzącym sezonie będą zupełnie innym zespołem niż dotychczas.

Nafciarze z kolei w pierwszych kwadransie mieli trochę problemów z defensywie, ale szybkie wznowienia po traconych bramkach nie pozwalały gościom na zabudowanie większej przewagi. Z biegiem czasu coraz lepiej nasi gracze zaczęli współpracować ze sobą w defensywie, a to w połączeniu z szybkimi kontrami pozwoliło nam wyjść na trzybramkowe prowadzenie, którego już nie oddaliśmy w tej części spotkania.

Po zmianie stron byliśmy świadkami zupełnie innego pojedynku. Nafciarze od razu narzucili swoje tempo gry i szybko powiększyli swoją przewagę. Znacznie więcej niż przed przerwą nasi rozgrywający współpracowali z kołowymi, przez co zarówno Igor Źabić, jak i Renato Sulić mogli wykazać się swoimi umiejętnościami ofensywnymi. Znacznie lepiej wyglądała również nasza defensywa, przez co obraz spotkania był zupełnie inny niż to, co widzieliśmy przed przerwą. Szczególnie mogły się podobać trafienia z drugiej linii Philipa Stenmalma, który tym samym nawiązywał do swoich najlepszych momentów w karierze. Mecz kończyliśmy z czterema naszymi wychowankami na boisku, a pierwsze trafienie w seniorskiej drużynie zaliczył Wiktor Jankowski.

ORLEN Wisła Płock – KS Azoty-Puławy 35:22 (19:15)

ORLEN Wisła: Stevanović – Krajewski 5, Mihić 2, Czapliński 1, Stenmalm 5, Szita 5, Kowalski, Mindegia 3, Mlakar 3, Matulić 2, Góralski, Źabić 3, Sulić 4, Jankowski 1, Mierzwicki 1

Azoty: Bogdanov, Koshovy, Borucki – Skwierawski, Łangowski, Podsiadło 4, Przybylski 3, Mchawrab 1, Adamczyk, Szyba 2, Rogulski 3, Grzelak, Moryń 1, Kowalczyk 3, Kasprzak, Gumiński 1, Seroka 4(3k), Jarosiewicz

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
94 G / 24 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M