DnieprCup: Remis z SKA Mińsk

W drugim meczu na turnieju DnierpCup ORLEN Wisła Płock zremisowała z wicemistrzem Białorusi 31:31.

Piątkowe starcie było mocno wyrównane i bardziej stało pod znakiem nieskuteczności i udanych interwencji bramkarzy, niż efektownych trafień. Tak przynajmniej było w pierwszej połowie. Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał, ale prowadzenie obejmowali raz jedni, raz drudzy. Najciekawiej było w ostatnich minutach. Przy stanie 29:29 Nafciarze zmarnowali trzy idealne sytuacje do objęcia prowadzenia. Wreszcie jednak przełamali niemoc strzelecką i na minutę przed końcem prowadzili 31:29. SKA Mińsk zdołało jednak wyrównać stan meczu, wykorzystując rzut karny kończący to spotkanie.

SKA Mińsk - ORLEN Wisła Płock 31:31 (13:14)

SKA: Khmialkou 3, Leukhin, Hiryk, Sabko 4, Maroz 1, Aliokhin 7, Nikulenkau 2, Stasyk, Kamyshyk, Kishou, Kryvenka 1, Rutenka, Ushal 4, Cherkashchenko 4, Bokhan 5, Shylovich

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Stenmalm 4, Matulić 1, Ruiz 6, Góralski 2, Susnja, Szita, Krajewski 3, Źabić 1, Mihić 3, Kowalski, Sulić 2, Czapliński, Mindegia 5, Mlakar 3