Zaczynamy sezon 2019/2020!

To już! Mecz ORLEN Wisły Płock z KS Azoty-Puławy otworzy w piątek sezon 2019/2020 PGNiG Superligi.

Sześć tygodni ciężkich treningów, meczów sparingowych, litry wylanego potu – to wszystko już za nami. Piłkarze ręczni w ten weekend wracają na parkiety PGNiG Superligi, a zmagania otworzy pojedynek ORLEN Wisły Płock z KS Azoty-Puławy.

Oba zespoły w przerwie letniej nie próżnowały. Można nawet pokusić się stwierdzenie, że przez szatnię Nafciarzy i Azotów przeszło prawdziwe tornado. Dla naszych najbliższych przeciwników szóste miejsce na koniec poprzedniego sezonu to był wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań władz klubu i kibiców. Nie może więc dziwić, że prezes Jerzy Witaszek zdecydował się rozstać z aż ośmioma zawodnikami (m.in. Łyżwa, Matulić, Panić, Prce, Masłowski, Kaleb) oraz sztabem szkoleniowym. W to miejsce przyszli czołowi polscy szczypiorniści z Rafałem Przybylskim, Michałem Szybą, czy Antonim Łangowskim na czele, a skład został uzupełniony przez młodych graczy, przed którymi kariera stoi otworem (Dawid Dawydzik, Jakub Moryń, czy Kacper Mchawrab). Za wyniki będzie odpowiadał nasz wychowanek i niedawny asystent Rafała Kuptela w Gwardii Opole – Michał Skórski. Zadanie przed nim trudne, bo Azoty ponownie chcą się liczyć w końcowej walce o medale PGNiG Superligi.

- Znając tych chłopaków i trenera myślę, że Azoty będą stawiać w tym sezonie na zespołowość i kolektyw – mówi Adam Morawski. – Do drużyny dołączyło kilku doświadczonych zawodników, jak Przybylski, czy Szyba, którzy po powrocie do Puław będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Na lewej połówce jest Łangowski i Podsiadło, którzy również potrafią rozgrywać bardzo dobre zawody. Na pewno jest to ciekawy zespół.

ORLEN Wisła Płock oraz KS Azoty-Puławy dwa tygodnie temu zagrały ze sobą towarzysko podczas okresu przygotowawczego. Wówczas górą byli Nafciarze, którzy pewnie wygrali 35:22. – Absolutnie przed nami zupełnie inny mecz, co zresztą powiedzieliśmy sobie w szatni zaraz po tym spotkaniu. Musimy teraz być czujni, gdyż jakiekolwiek lekceważenie przeciwnika, czy nonszalancja w naszej grze może skończyć się dla nas źle – przestrzega Mateusz Piechowski.

Tym bardziej, że dyspozycja Nafciarzy przed inauguracją ligi pozostaje niewiadomą, o czym może świadczyć ostatni mecz sparingowy, przegrany z Motorem Zaporoże 23:32. – Na pewno zagraliśmy bardzo przeciętne zawody, ale też nie chcieliśmy w tym meczu pokazywać wszystkiego – uspokaja Loczek. – Po analizie każdy z nas wie, co zrobił źle, a co dobrze. Wiemy, co musimy poprawić i to na pewno jest dobry materiał do dalszej pracy. Prawdą jednak jest, że w kolejnych meczach musimy lepiej prezentować się jako drużyna, aby wygrywać nasze mecze.

Również optymistycznie do startu ligi podchodzi trener Xavier Sabate – Przygotowania przebiegły dla nas bardzo dobrze, choć wiemy, jak wiele pracy jeszcze przed nami. Musimy się stale poprawiać i doskonalić, ale na mecz inauguracyjny będziemy przygotowani najlepiej, jak to na tym etapie sezonu możliwe.

ORLEN Wisła Płock – KS Azoty-Puławy – 1. kolejka PGNiG Superligi, piątek 30 sierpnia, godz. 18.00

Relacje:
- TV - TVP Sport, aplikacja mobilna oraz Youtube
- Radio - radiomixx.pl
- LIVE Ticker - pgnig-superliga.pl

Bilety:
- Sklep Kibica DAGNA przy Alei Jachowicza 49, Płock
- Sklep Kibica Plac Celebry Papieskiej 1, Płock
- Travel Płock (ATRIUM PŁOCK) ul. Przemysłowa 1
- Kasy ORLEN Areny bezpośrednio przed meczem
- strona internetowa abilet.pl

1200 628 abilet

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M