Xavier Sabate: Obrona była znakomita

Zapraszamy na fragmenty konferencji prasowej po meczu inaugurującym rozgrywki PGNiG Superligi pomiędzy ORLEN Wisłą Płock, a KS Azoty-Puławy.

Michał Skórski (trener KS Azoty-Puławy): W ataku pozycyjnym popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, a z takimi drużynami jak Wisła za coś takiego dostaje się karę. Wiadomo, to był mecz otwarcia, trochę te emocje były duże, co było widać szczególnie w pierwszej połowie. Będziemy dalej pracować, dalej przygotowywać się, aby w każdym kolejnym meczu być lepszą drużyną.

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): To był twardy mecz, ale utrzymany w duchu fair play. Chciałbym podziękować mojej drużynie, bo był to trudny pojedynek dla nas. Mamy sporo zawodników kontuzjowanych w chwili obecnej i duże podziękowania dla tych graczy, którzy włożyli w to spotkanie wiele wysiłku mimo drobnych problemów. To był ten duch drużyny, którego chcemy utrzymywać. Co do meczu – to był nasz bardzo dobry pojedynek w obronie. Graliśmy w osłabieniu przez 20 minut, czyli otrzymaliśmy dziesięć kar. Muszę ten mecz obejrzeć jeszcze raz, bo wydaje mi się, że nie jesteśmy agresywną drużyną w złym tego słowa znaczeniu. Po obejrzeniu powtórek będę miał pełen obraz. Kluczem dzisiaj była właśnie obrona, kontrataki i bramka. Loczek był fantastyczny, Źabić bardzo mocno walczył w obronie i w ataku. Mimo to wciąż musimy ciężko pracować i stale się poprawiać. Mamy wielu nowych zawodników, podobnie zresztą jak większość drużyn i każda z nich z każdym tygodniem będzie coraz lepsza.

Paweł Podsiadło (KS Azoty Puławy): Rzeczywiście tych własnych błędów zrobiliśmy trochę za dużo. Były sytuacje, kiedy nie byliśmy atakowani, a wyrzucaliśmy piłki w aut. Musimy nad tym popracować. Po części mogło to być również spowodowane tym, że mamy praktycznie całe rozegranie nowe i cały czas się docieramy. Myślę jednak, że z treningu na trening będzie coraz lepiej. Dzisiaj fajnie powalczyliśmy w obronie, dużo sił w to włożyliśmy. Dwadzieścia pięć straconych bramek z taką drużyną to myślę, że nie jest powód do wstydu. Tutaj mamy fajną analizę do przerobienia. W następnych meczach musimy się bardziej skupić na grze w ataku i jestem dobrej myśli.

Igor Źabić (ORLEN Wisła Płock): Jak zawsze ten pierwszy mecz był emocjonalny i twardy. Dzisiaj wygrała nasza obrona. Cały zespół wygrał razem i to jest nasz sukces. Dużo nam za plecami pomógł Adam Morawski, który był fantastyczny. Za nami dopiero pierwszy mecz, wciąż wiele pracy przed nami. Sporo nowych twarzy u nas w składzie, kilku nam jeszcze brakuje. Wracamy do pracy, aby się dalej rozwijać.

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M