PGNiG Superliga #2: Jedziemy do Piotrkowa Tryb.

Po udanej inauguracji PGNiG Superligi tym razem przed Nafciarzami pierwszy mecz wyjazdowy. Naszym przeciwnikiem będzie Piotrkowianin Piotrków Tryb.

Przed nami pojedynek z drużyną, która ma za sobą swój najlepszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo w tej kategorii należy rozpatrywać zajęcie ostatecznie 7. miejsca. Co ciekawe jednak, z pracą pożegnał się trener Dmytro Zhinczuk, którego zastąpił Bartosz Jurecki, jednocześnie stawiając na kosmetykę składu w ramach dostępnego budżetu. Elementem zmian w składzie Piotrkowianina był nasz wychowanek Adrian Turkowski – mistrz Polski juniorów z 2016 rok, który w poprzednich sezonach reprezentował barwy Stali Gorzów.

Już pierwszy mecz z ENERGĄ MKS Kalisz pokazał, że o powtórzenie osiągnięcia z zeszłego sezonu będzie niezmiernie trudno. Piotrkowianin przegrał na wyjeździe 26:27, a o sile gości stanowili gracze, którzy tworzyli trzon Piotrkowianina w minionym sezonie – Piotr Swat, Sebastian Iskra, czy Marcin Szopa.

W zupełnie odmiennych nastrojach do 2. serii spotkań przystąpią nasi gracze. Nafciarze na inaugurację pewnie pokonali KS Azoty-Puławy, a do składu wracają kolejni gracze. Karencję zakończył już Renato Sulić, a treningi już na dobre wznowił Leon Susnja, dla którego mecz z Piotrkowianinem może być debiutem w naszej drużynie. Wiślacy podkreślają, że w takich spotkaniach jak to najważniejsza będzie koncentracja i mocno liczymy, że po końcowym gwizdku będziemy mogli dopisać do swojego konta komplet punktów. Tym bardziej, że coraz większymi krokami zbliża się inauguracja rozgrywek Ligi Mistrzów i starcie z Czechowskimi Niedźwiedziami. Właśnie na ten pojedynek czekają z niecierpliwością czekają nie tylko kibice, ale również główni aktorzy tego spektaklu.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – ORLEN Wisła Płock – 2. seria PGNiG Superligi, sobota 7 września, godz. 18.00

Transmisje:
- radio – rmixx.pl
- tekstowa – pgnigsuperliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.53
średnia: 4.33
średnia: 4.12

Najskuteczniejsi

18 G / 4 M
PGNiG Superliga: 17 G / 3 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M
15 G / 4 M
PGNiG Superliga: 12 G / 3 M
Liga Mistrzów: 3 G / 1 M
14 G / 4 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
Liga Mistrzów: 1 G / 1 M