PGNiG Superliga #2: Wiślacy z kompletem punktów

Nie było niespodzianki w spotkaniu 2. serii męskiej PGNiG Superligi w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodarze nie sprostali wicemistrzom Polski, przegrywając z ORLEN Wisłą Płock 24:33 (12:20).

Tylko przez pierwszy kwadrans zespół Bartosza Jureckiego był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Nafciarzami. W 16. minucie, po rzucie Filipa Surosza, było 7:8, ale od tego momentu przewaga naszej drużyny zaczęła szybko rosnąć, szczególnie za sprawą bardzo aktywnego dzisiaj Zigi Mlakara. Wiślacy grali skutecznie w obronie, bardzo dobrze bronił Ivan Stevanović, który uruchamiał szybkie kontry. Dla Chorwata był to pierwszy występ w oficjalnym meczu w naszych barwach i od razu pokazał, że trener Xavier Sabate będzie mógł na niego liczyć. Pierwsze minuty w oficjalnym meczu zaliczył również Leon Susnja. Ostatecznie do szatni zeszliśmy z prowadzeniem ośmioma trafieniami 20:12.

( 19 gł. )

W drugiej połowie Wiślacy nieco zwolnili tempo i gra się wyrównała. Nafciarze mieli jednak mecz pod kontrolą i w efekcie zeszli z boiska ze zwycięstwem 33:24. W drugiej połowie wciąż wiele chęci do gry wykazywał Mlakar, który zakończył spotkanie z siedmioma bramkami na koncie. Z dobrej strony pokazali się również nasi kołowi – Igor Źabić i Renato Sulić. Obaj skutecznie wykorzystywali podania rozgrywających w łącznie zdobyli aż dziewięć bramek. W spotkaniu nie wystąpił Zoltan Szita, który zmagał się z drobnym urazem, ale na mecz ze Stalą Mielec powinien być gotowy do gry.

Piotrkowianin Piootrków Tryb. - ORLEN Wisła Płock 24:33 (12:20)

Piotrkowianin: Procho, Kot, Pyrka - Mróz, Woynowski 1, Iskra 1, Szopa 8/4, Kaźmierczak 2, Swat 2, Turkowski, Nastaj 2, Surosz 3, Mastalerz 2, Sobut 1, Pacześny 2

ORLEN Wisła: Stevanović - Stenmalm 2, Matulić, Ruiz 3(2k), Góralski 3, Susnja, Krajewski 2, Źabić 4, Mihić 4, Sulić 5, Czapliński 1, Mindegia 2, Mlakar 7
Sędziowali: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (Głogów). Widzów: 550