PGNiG Superliga #3: Próba generalna przed startem Ligi Mistrzów

W trzeciej serii spotkań PGNiG Superligi Nafciarze podejmą w ORLEN Arenie SPR Stal Mielec, ale myślami trudno będzie uciec przed sobotnią inauguracją zmagań w VELUX EHF Champions League.

Obie ekipy do wtorkowego pojedynku przystąpią w wyraźnie odmiennych nastrojach. Nafciarze mają za sobą dwa spotkania, komplet punktów na koncie i w perspektywie start rozgrywek Ligi Mistrzów, Czeczeńcy natomiast przegrane z PGE VIVE Kielce oraz ENERGA MKS Kalisz. O ile o mecz w Hali Legionów nikt do mielczan pretensji mieć nie może, o tyle strata punktów w drugim pojedynku przed własną publicznością może już wywoływać uczucie rozczarowania. Być może była ona jeszcze efektem kilku znaczących zmian, które zadziały się w szeregach Stali Mielec w przerwie letniej. Na ławce szkoleniowej zasiadł Dawid Nilsson, drużynę opuściło pięciu zawodników, a przyszło sześciu, w tym Bartosz Wojdak, w którego CV znajdziemy sukcesy w naszych grupach młodzieżowych. Zresztą nie tylko u niego, gdyż w składzie Stali na nowy sezon są również Marcin Miedziński, Tomasz Wiśniewski, Jakub Olszewski oraz Wiktor Jędrzejewski – wszyscy związani w przeszłości z naszym miastem. Ich ponowny występ w ORLEN Arenie na pewno będzie dodatkowym smaczkiem starcia z Nafciarzami.

Trener Xavier Sabate za każdym razem pytany o kilka meczów do przodu zawsze odpowiada tak samo – Zawsze skupiamy się na najbliższym meczu. Tym razem jednak trudno uciec myślami przed rozpoczynającymi się w weekend rozgrywkami Ligi Mistrzów i wyjazdu do podmoskiewskiego Czechowa. Na pewno perspektywa tego pojedynku będzie miała odzwierciedlenie w przygotowaniach, jak i w samym przebiegu meczu ze Stalą Mielec. Każde punkty są tak samo ważne, ale w tym tygodniu główne danie czeka na nas w sobotę.

ORLEN Wisła Płock – SPR Stal Mielec – 3. seria PGNiG Superligi, ORLEN Arena, wtorek 10 września, godz. 18.00

Transmisje:
- radio - rmixx.pl
- live ticker - pgnig-superliga.pl

Bilety - abilet.pl

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.32
średnia: 4.2

Najskuteczniejsi

105 G / 26 M
PGNiG Superliga: 73 G / 17 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
94 G / 24 M
PGNiG Superliga: 63 G / 15 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
87 G / 27 M
PGNiG Superliga: 47 G / 17 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M