PGNiG Superliga #5: Wpadamy na wyższe obroty

Sobotni pojedynek z Kadetten Schaffhausen rozpoczął gorący okres tej części sezonu, który zakończy dopiero przerwa na mecze reprezentacji Polski. Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie NMC Górnik Zabrze.

Było sporo wątpliwości, kiedy Zabrze opuszczał charyzmatyczny trener Rastislav Trtik. Jakby nie patrzył, w zeszłym sezonie Górnik był jedną z dwóch drużyn, która z Nafciarzami nie przegrała. Najpierw zabrzanie wywieźli komplet punktów z ORLEN Areny, a w rundzie rewanżowej padł remis 23:23. Tym większe musiało być rozczarowanie, kiedy Górnicy nie weszli do strefy medalowej (odpadnięcie w ćwierćfinale z MMTS Kwidzyn) i na koniec sezonu zajęli dopiero 5. miejsce. Biorąc pod uwagę ambicje władz klubu i fakt, że taka sytuacja miała miejsce już w sezonie 2017/2018, stanowcza reakcja była nieunikniona.

W przerwie letniej na ławce trenerskiej zasiadł dobrze znany w Płocku Marcin Lijewski i od razu postawił na wzmocnienie składu. Do zespołu dołączyli m.in. kołowy Bartłomiej Bis z PGE VIVE Kielce, utalentowany skrzydłowy Zagłębia Lubin Krystian Bondzior, reprezentacyjny środkowy Adrian Kondratiuk z Wybrzeża Gdańsk, czy były kadrowicz Krzysztof Łyżwa z Azotów Puławy. Póki co jednak nowi zawodnicy pozostają nieco w cieniu, a pierwsze skrzypce grają Szymon Sićko (20 bramek), Bartłomiej Tomczak (16), Aleksandr Buszkow (14), czy Marek Daćko (12), choć dużo zależy również od Kondratiuka, który jak na typowego reżysera gry przystało, uzbierał już 21 asyst.

Po czterech kolejkach Górnik wygrał, co powinien wygrać, pokonując wyraźnie chociażby brązowego medalistę z zeszłego sezonu Gwardię Opole, czy nieobliczalną Energę MKS Kalisz. Nieco więcej można było oczekiwać po meczu z PGE VIVE, bo ostatecznie skończyło się na różnicy dziesięciu oczek. Teraz przyszedł czas, aby swoją formę sprawdzić w starciu z ORLEN Wisłą Płock.

Nafciarze do ligowego pojedynku tym razem podejdą w dużo lepszych nastrojach, bo po zwycięstwie w VELUX EHF Lidze Mistrzów z Kadetten Schaffhausen. Dobrą wiadomością jest również powrót do składu Konstantina Igropulo, choć w jego przypadku trener Xavier Sabate tonuje nastroje – W kontekście Tino mogę tylko zaapelować o cierpliwość i czas. To znakomity zawodnik, ale nie grał przez ponad rok i nie będzie od razu prezentował się jak Michael Jordan – mówił na konferencji prasowej po meczu z Kadetten. Tak, czy inaczej, Igroulo jest gotowy do gry i odciążenia mocno w ostatnim czasie eksploatowanego Zigę Mlakara. W starciu z mistrzami Szwajcarii Rosjanin trafiał tylko z karnych. Czy w meczu z Górnikiem wpisze się na listę strzelców „z gry”? Zapraszamy do ORLEN Areny, aby przekonać się na własne oczy.

ORLEN Wisła Płock – Górnik Zabrze – 5.seria PGNiG Superligi, wtorek 24 września, godz. 18.15

Bilety: sprwislaplock.abilet.pl

Relacje:
- TV: TVP Sport
- Radio: radiomixx.pl
- tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.29
średnia: 4.17

Najskuteczniejsi

109 G / 27 M
PGNiG Superliga: 77 G / 18 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
102 G / 28 M
PGNiG Superliga: 71 G / 19 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
94 G / 31 M
PGNiG Superliga: 54 G / 21 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M