Komentarze po meczu IFK Kristianstad

Zapraszamy do lektury fragmentów wypowiedzi z konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z IFK Kristainstad. Nafciarze zwyciężyli 36:29.

Ljubomir Vranjes (trener IFK Kristianstad): Oczywiście nie jestem usatysfakcjonowany. Zawsze gramy o zwycięstwo, ale Wisła grała dzisiaj lepiej przez pełne sześćdziesiąt minut. W drugiej części pierwszej połowy wiele razy przycisnęli nas w obronie i nie mogliśmy znaleźć rozwiązania. Do tego momentu graliśmy dobrze. Chcieliśmy dużo biegać i tak też było. Wisła zresztą robiła to samo, stąd dużo ataków i dużo bramek. Musimy się jednak poprawić w obronie. Wisła ma wysokich, ciężkich zawodników, u nas tej przewagi fizycznej brakuje. Walczyliśmy przez pełne sześćdziesiąt minut, nie chcieliśmy się poddawać. Mieliśmy dobre momenty, ale jesteśmy młodą drużyną, chcemy się rozwijać i rozwijamy za każdym meczem.

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Podeszliśmy do tego meczu z dużym respektem. IFK miało wprawdzie zero punktów po dwóch meczach, ale dysponuje jakością i bardzo dobrymi zawodnikami. Jak już mówiłem, ta grupa jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Kristianstad ma wielu perspektywicznych zawodników, ale również bardzo dobrych już w tej chwili. Gudmundsson i Einarsson zabijali nas dzisiaj kontrami. Zagraliśmy dobrze w obronie, w ataku wychodziło nam to, co ćwiczyliśmy w tym tygodniu. Zabrakło jedynie balansu. Kristanstad dużo biegało i mają zawodników z odpowiednią jakością do takiego stylu gry.

( 33 gł. )

Olafur Gudmundsson (IFK Kristianstad): Wisła była dzisiaj lepsza, zasłużyła na to zwycięstwo. Nie poddaliśmy się, walczyliśmy przez pełne sześćdziesiąt minut i to jest pozytywna rzecz. Zagrała mądrze, zdobyła wiele ciekawych bramek. Sprawiła nam wiele problemów. Jednocześnie my popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, co kończyło się kontrą ze strony Wisły i łatwymi bramkami. Wracamy do pracy, aby poprawić pewne rzeczy i będziemy szukać punktów w kolejnych meczach.

Renato Sulić (ORLEN Wisła Płock): To był twardy mecz. Przeciwnicy dużo biegali, tak jak się spodziewaliśmy. W drugiej części pierwszej połowy zagraliśmy bardzo dobrze, udało nam się ich zatrzymać. Zrobiliśmy przewagę i później grało nam się łatwiej. Do tej pory zawodnicy Kristianstad biegali jak szaleni i trudno było nam ich złapać. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku, ale wracamy do pracy i dalej się rozwiajmy.