PGNiG Superliga #7: Ciekawy tydzień Nafciarzy, w środę klasyk PGNiG Superligi

To jest jeden z najciekawiej zapowiadających się tygodni tego sezonu. W środę piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock zmierzą się z PGE VIVE Kielce, a w niedzielę na wyjeździe z duńskim GOG Håndbold.

Już od kilku sezonów przyjęło się, że październik to pierwsza konfrontacja mistrza i wicemistrza Polski. Obie drużyny do środowej konfrontacji przystąpią bez straty punktu w PGNiG Superlidze, co dodaje dodatkowego smaczku temu pojedynkowi.

- Bez wątpienia będzie to najsilniejszy przeciwnik, z którym się zmierzymy w tym sezonie – mówi Adam Morawski. - Wygrać będzie dużym wyzwaniem, bo mówimy o drużynie, która w minionym sezonie grała w Final Four Ligi Mistrzów. Czujemy jednak pewność siebie i mam nadzieję, że mocno powalczymy w tym spotkaniu o zwycięstwo. Z każdym meczem, z każdym treningiem rozumiemy się na boisku coraz lepiej i to procentuje. Mam nadzieję, że również trybuny pomogą i swoim dopingiem wyzwolą w nas dodatkowe pokłady energii. Dla wielu chłopaków będzie to pierwsza „święta wojna” w PGNiG Superlidze i dobrze, żeby jak najszybciej poczuli jej smak.

Ostrożnie do środowej potyczki podchodzi również trener Xavier Sabate – Aby wygrać, musimy rozegrać perfekcyjne zawody, to musi być nasz najlepszy występ w tym sezonie. Kielce są faworytem, posiadają w składzie wielu znakomitych graczy, którzy mają zapewnić im udział w Final Four Ligi Mistrzów. Dla nas jednak to bardzo ważny mecz, jak również dla naszych kibiców. Naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego, ale poszukać swoich szans na zwycięstwo.

ORLEN Wisła Płock – PGE VIVE Kielce – 7. seria PGNiG Superligi, środa 9 października, godz. 18.00

Transmisje:
- TV - TVP Sport, strona internetowa i aplikacja mobilna
- Radio - rmixx.pl
- Tekstowa - pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.33
średnia: 4.3

Najskuteczniejsi

43 G / 11 M
PGNiG Superliga: 29 G / 7 M
Liga Mistrzów: 14 G / 4 M
41 G / 11 M
PGNiG Superliga: 29 G / 7 M
Liga Mistrzów: 12 G / 4 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 22 G / 7 M
Liga Mistrzów: 13 G / 4 M