Zaczynamy listopadowy maraton

Meczem z Grupą Azoty Tarnów Nafciarze rozpoczną niezwykle intensywny miesiąc listopad, w którym rozegrają aż dziewięć meczów.

To prawdopodobnie najbardziej intensywny miesiąc w historii naszych sezonów. Do tej pory kiedy mówiliśmy o ośmiu meczach, to już wówczas terminarz był skrajnie napięty. W tym roku ORLEN Wiśle Płock w listopadzie przyjdzie rozegrać aż dziewięć spotkań. Dobra wiadomość jest taka, że w tym okresie przynajmniej w PGNiG Superlidze unikniemy starć z drużynami z czołówki tabeli. Natomiast jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to czekają nas cztery mecze o przetrwanie, z których bezwzględnie wszystkie trzeba wygrać. Zanim jednak do tego dojdzie, przed nami spotkanie z beniaminkiem PGNiG Superligi – Grupą Azoty Tarnów.

Choć klub z małopolski zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, to kilka tygodni temu zrobiło się o nim głośno ze względu na egzotyczny transfer…Japończyka Rennosuke Tokudy. Nowy praworozgrywający chyba szybko zaaklimatyzował się w naszym kraju, bo wystąpił już w dwóch meczach i zdobył cztery bramki – wszystkie w ostatnim wygranym pojedynku z Piotrkowianinem Piotrków Tryb., notując jednocześnie trafienie na wagę kompletu punktów. W przeszłości Tokuda wystąpił na Mistrzostwach Świata juniorów 2017, na których zajął piąte miejsce wśród strzelców i przyczynił się do niespodziewanego ósmego miejsca swojej reprezentacji. W tegorocznych Mistrzostwach Świata młodzieżowców był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Jeszcze niedawno występował w uniwersyteckim zespole z Tsukuby, a już w sobotę będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na tle uczestnika Ligi Mistrzów.

Jeśli chodzi o nasz zespół to na pewno musi szybko zaleczyć rany po ostatnim starciu z Dinamo Bukareszt, w którym zdecydowanie nie zagrał na poziomie, do którego nas przyzwyczaił. Czasu na rozmyślanie Nafciarze mieli tylko w samolocie i autokarze, gdyż po powrocie do kraju odbyli tylko jeden trening. Meczem z Grupą Azoty Tarnów Wiślacy muszą zatem zacząć odbudowywać swoją formę i morale, aby być jeszcze w stanie powalczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

ORLEN Wisła Płock – Grupa Azoty Tarnów – 9. seria PGNiG Superligi, sobota 2 listopada, godz. 18.00

Relacje:
- radiowa – radiomixx.pl
- live ticker – pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M