PGNiG Superliga #10: Torus Wybrzeże na drodze Wiślaków

Trzy dni po meczu z Grupą Azoty Tarnów Nafciarze przed własną publicznością zmierzą się z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Dla trenera Xaviera Sabate i całej naszej drużyny to nie tylko trudny okres ze względu na napięty terminarz, ale również na kontuzje. W sobotę w kadrze meczowej zabrakło Philipa Stenmalma, Alvaro Ruiza, Konstantina Igropulo, Michała Daszka i Ondreja Zdrahali. W protokole znaleźli się Igor Źabić, Leon Susnja oraz Ziga Mlakar, ale na boisku się nie pojawili. – Wszyscy mają drobne urazy, ale zespół grał dobrze i nie było potrzeby ryzykować – tłumaczył po spotkaniu Sabate. I o ile przeciwko Grupie Azoty Tarnów braki kadrowe nie były odczuwalne, tak w tym tygodniu możliwości rotacji składem może stanowić problem. Tym bardziej, że w weekend czeka nas arcyważny pojedynek z Chekhovskiye Medvedi. – Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy wrócą poszczególni zawodnicy, ale czekam na nich niecierpliwością – tłumaczył Hiszpan.

We wtorek Nafciarze podejmą zespół Torus Wybrzeże Gdańsk, który na kolejne swoje zwycięstwo czeka już od 25 września. W tym czasie drużyna trenera Thomasa Orneborga przegrała kolejno z Górnikiem Zabrze, Gwardią Opole, PGE VIVE Kielce i w ostatni weekend z ENERGĄ MKS Kalisz. W efekcie gdańszczanie po udanym wrześniu spadli w tabeli aż na dwunaste miejsce i przełamanie złej passy w starciu z Nafciarzami będzie z pewnością olbrzymią niespodzianką. Tym bardziej, że statystyki są dla gości bezlitosne – z ostatnich 19 meczów z ORLEN Wisłą Płock Wybrzeże nie wygrało żadnego starcia.

W obecnym sezonie po odejściu Adriana Kondratiuka postawa Wybrzeża w dużej mierze zależy od dyspozycji najskuteczniejszego obecnie zawodnika PGNiG Superligi Mateusza Wróbla, który do tej pory uzbierał już 61 bramek. Dzielnie na rozegraniach wspiera go grupa młodych graczy, takich jak Kamil Adamczyk, Krzysztof Komarzewski, czy Kelian Janikowski. Czy jednak to wystarczy, aby postawić się wicemistrzom Polski?

ORLEN Wisła Płock – Torus Wybrzeże Gdańsk – 10. seria PGNiG Superligi, wtorek 5 października, godz. 18.00

Relacje:
TV – TVP Sport, strona internetowa i aplikacja mobilna
Radio – radiomixx.pl
Tekstowa – pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M