PGNiG Superliga #11: Nafciarze wciąż niepokonani

W meczu 11. serii PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock pewnie pokonała MMTS Kwidzyn 25:19. Warto odnotować powrót do gry m.in. Ondreja Zdrahali oraz Alvaro Ruiza.

Ustawienie wyjściowe: Morawski – Czapliński, Szita, Mindegia, Matulić, Krajewski, Źabić

Opis meczu: Choć nie ustrzegliśmy się błędów, od pierwszych minut spotkania systematycznie powiększaliśmy swoją przewagę nad gospodarzami. Dobrze wyglądała współpraca pomiędzy Niko Mindegią a Igorem Źabiciem, która szybko przyniosła słoweńskiemu kołowemu trzy bramki. Szansę gry dostali również młodzi gracze – Mikołaj Czapliński oraz Paweł Kowalski. Solidnie prezentowała się również nasza obrona oraz Adam Morawski między słupkami, który bronił ze skutecznością bliską 50 proc. W 20. min. po sześciu kolejnych trafieniach prowadziliśmy już 10:3. To było już za wiele dla Dmytro Zinchuka, który poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Po powrocie na parkiet gra się wyrównała, a gospodarze przełamali trwającą ponad dziesięć minut niemoc strzelecką. Jednocześnie Wiślacy pod bramką rywali nie byli już tak skuteczni, jak w początkowym okresie pojedynku i w efekcie na przerwę zeszliśmy przy prowadzeniu 14:7.

( 15 gł. )

Po zmianie stron więcej niż bramek oglądaliśmy pomyłek z obu stron, a także parad bramkarzy. Dość powiedzieć, że w pierwszych dziesięciu minutach kibice zebrani w hali byli świadkami jedynie pięciu bramek obu zespołów. W międzyczasie rzut karny Michała Potocznego obronił Morawski, który ten wyczyn powtórzył jeszcze kilka minut później przy próbie Andrzeja Kryńskiego. W ataku wciąż w roli egzekutora sprawdzał się Źabić, który w 43.min. miał już na swoim koncie siedem trafień. Gdy przewaga Nafciarzy dobiła do dziewięciu bramek, o czas poprosił szkoleniowiec MMTS Kwidzyn. Jego uwagi pozwoliły MMTS-owi odrobić część strat, ale nasze zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. Warto odnotować powrót kilku zawodników w naszych barwach. Na boisku pojawili się Ziga Mlakar, Alvaro Ruiz i dawno nieoglądany Ondrej Zdrahala. Pierwszy z nich zapisał się w protokole zdobywający 23. bramkę dla ORLEN Wisły Płock, a dwa ostatnie trafienia dla ORLEN Wisły Płock były już autorstwa Zdrahali. W ostatnich minutach spotkania nasi gracze nieco zeszli z tempa, co wykorzystał MMTS zdobywając trzy bramki z rzędu i ustalając wynik spotkania na 19:25.

MMTS Kwidzyn – ORLEN Wisła Płock 19:25 (7:14)

MMTS: Dudek, Matlęga, Szczecina – Ossowski, Przytuła 1, Adamski 5, Netz, Potoczny 3(1k), Orzechowski 1, Guziewicz 1, Kryński 2, Grzenkowski 1(1k), Biegaj 1, Peret 4, Landzwojczak

ORLEN Wisła: Morawski – Kowalski, Szita 3, Zdrahala 2(1k), Mlakar 1, Ruiz 1, Mindegia 1, Mihić 2, Krajewski 1, Matulić 3, Góralski 1, Czapliński 2, Sulić 1, Źabić 7, Jankowski