PGNiG Superliga #13: Chrobry Głogów na zakończenie listopada

W sobotę starciem z Chrobrym Głogów zakończymy naszą listopadową kampanię meczową. Do końca roku Nafciarzom pozostało jeszcze w sumie pięć spotkań – wszystkie w PGNiG Superlidze.

Przed naszymi szczypiornistami na ten rok pozostał już tylko jeden cel – utrzymać fotel lidera. Aby tak się stało, Wiślacy muszą wygrać wszystkie swoje mecze, co nie powinno okazać się zadaniem karkołomnym, gdyż przed nami pojedynki głównie z drużynami z dolnych i środkowych rejonów tabeli. Mecz z Chrobrym Głogów doprowadzi nas również na półmetek rundy zasadniczej PGNiG Superligi, po którym liderem nie byliśmy już od kilku dobrych lat.

Głogowianie obecnie trwającego sezonu póki co nie mogą zaliczyć do udanych. W dwunastu rozegranych do tej pory meczach odnieśli tylko trzy zwycięstwa, co daje im dziesiątą lokatę w tabeli. Ostatni triumf podopieczni Vitalija Nata świętowali 13 października w siódmej serii spotkań. Wówczas Chrobry pokonał zamykającą stawkę PGNiG Superligi Stal Mielec 26:23. Od tego czasu głogowianie schodzą z parkietu na tarczy i trudno się spodziewać, aby w starciu Nafciarzami ta sytuacja miała się odmienić. Liderem Chrobrego jest doświadczony Adam Babicz, który do tej pory uzbierał 45 bramek. Z innych ciekawych nazwisk warto wymienić Stanisława Makowiejewa, aspirującego do pierwszego rozgrywającego reprezentacji Polski, czy dwóch zawodników mniej lub bardziej związanych z naszym miastem: Tomasza Klingera (z występami w pierwszej drużynie ORLEN Wisły Płock na koncie) oraz Macieja Marszałka (syna naszego byłego bramkarza Andrzeja Marszałka). Obaj może nie należą do filarów Chrobrego, ale trener Nat chętnie na nich stawia, a ci odwdzięczają się bramkami. Nafciarze nie powinni lekceważyć bramkarzy Głogowa, bo chociażby dla Rafała Stachery to nie pierwszy sezon w PGNiG Superlidze, a na swoim koncie ma już występy z kategorii wybitnych.

Nafciarze w czwartek po południu wrócili z Kristianstad, gdzie dzień wcześniej rozgrywali mecz Ligi Mistrzów. W składzie zabrakło wówczas kilku nazwisk, z których znaczna część powinna być gotowa na spotkanie z Chrobrym Głogów. Do grona pewnych nieobecnych możemy zaliczyć jedynie Michała Daszka i Leona Susnję, którzy treningi wznowią dopiero po nowym roku.

ORLEN Wisła Płock – Chrobry Głogów – 13. seria spotkań PGNiG Superligi, sobota 30 listopada, godz. 20.00

Bilety:
- sprwislaplock.abilet.pl

Transmisje:
- tekstowa – pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.18
średnia: 4.12
średnia: 4.01

Najskuteczniejsi

47 G / 6 M
PGNiG Superliga: 27 G / 4 M
Liga Europejska: 20 G / 2 M
31 G / 7 M
PGNiG Superliga: 26 G / 5 M
Liga Europejska: 5 G / 2 M
23 G / 7 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M