PGNiG Superliga #16: Pewne punkty w Mielcu, debiut Kozłowskiego

W meczu 16. serii spotkań PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock nie dała szans Stali Mielec, zwyciężając 36:22. Debiut w PGNiG Superlidze zaliczył bramkarz Jakub Kozłowski.

Ustawienie wyjściowe: Morawski – Mihić, Szita, Ruiz, Mlakar, Góralski, Piechowski

Opis meczu: Pojedynek lidera PGNiG Superligą z drużyną zamykającą stawkę zgodnie z przewidywaniami wielkiego tempa i szczególnej historii nie miał. Dosyć niemrawy początek z naszej strony pozwolił Stali Mielc na toczenie stosunkowo wyrównanej walki z Nafciarzami przez pierwszy kwadrans. Wówczas tablica świetlna wskazywała remis 7:7, ale Wiślacy w kolejnych kilku minutach zapisali na swoim koncie cztery bramki i właśnie na taką różnicę odskoczyli gospodarzom. Wydawało się, że goście weszli na wyższy bieg, ale tym razem oddali nieco pola Czeczeńcom i ponownie mecz toczył się „bramka za bramkę”. Po stronie gospodarzy najwięcej krwi psuł nam rozgrywający Daniel Dutka, który już przed przerwą wpisał się sześć razy na listę strzelców. Sam mecz nabrał trochę tempa i kibice w pierwszej połowie mogli zobaczyć sporo bramek. Na półtorej minuty przed zejściem do szatni o czas poprosił trener Sabate, a po powrocie na parkiet goście dwukrotnie wpisali się na listę strzelców i podwyższyli swoje prowadzenie do sześciu oczek (13:19).

( 10 gł. )

Zaraz po zmianie stron Nafciarze nie pozostawili mielczanom złudzeń. Szybkie trzy bramki i obie ekipy dzieliło już dziewięć oczek. Goście urządzili sobie niezłe strzelanie, jednocześnie nie pozwalając gospodarzem na tak swobodne rozgrywanie swoich akcji, jak to miało miejsce przed przerwą. Do 45. min. Czeczeńcy mieli na koncie tylko trzy bramki zdobyte w drugiej połowie, co w dużej mierze było zasługą naszej defensywy oraz Adama Morawskiego, który odbijał niemal wszystko, a skutecznością swoich interwencji dobił do 40. proc. Bramkę zdobył również Leon Sowul, dla którego był to pierwszy mecz w PGNiG Superlidze w tym sezonie. Swój debiut w PGNiG Superlidze zaliczył Jakub Kozłowski, który odbił również jedną piłkę. Kilka tygodni temu młody bramkarz miał możliwość debiutu w Lidze Mistrzów w meczu z IFK Kristianstad.

Stal Mielec – ORLEN Wisła Płock 22:36 (13:19)

Stal: Andelić, Witkowski, Wiśniewski – Dutka 6(2k), Ćwięka 6(1k), Olszewski, Miedziński 1, Chodara 3(2k), Skuciński 2, Janyst 2, Krupa, Krępa 1, Gregorek, Jęrzejewski 1

ORLEN Wisła: Morawski, Kozłowski – Stenmalm 1, Szita 4, Zdrahala 2, Mlakar 7, Ruiz 1, Mindegia 2, Mihić 5, Krajewski 2, Matulić 3(3k), Sowul 1, Góralski 3, Źabić, Piechowski 5