Jerko Matulić z nowym kontraktem

Przynajmniej do końca obecnego sezonu zawodnikiem ORLEN Wisły Płock pozostanie Jerko Matulić. Klub podpisał z Chorwatem nową umowę, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Matulić dołączył do ORLEN Wisły Płock w przerwie letniej, aby wypełnić lukę po kontuzjowanym Michale Daszku. Z postawy na przestrzeni trwającego sezonu na jednej z ostatnich konferencji prasowych satysfakcji nie krył trener Xavier Sabate - Mam nadzieję, że zostanie z nami przynajmniej do końca tego sezonu. Na pewno na to zasłużył, a także my potrzebujemy jego. Również on chce tu zostać, więc mam nadzieję, że wszystko zakończy się po naszej myśli - mówił Hiszpan.

Powyższe potwierdził  prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek - Jerko swoją grą, zaangażowaniem i postawą na parkiecie udowodnił, że zasługuje na miano Nafciarza, a także spełnia się w realizacji naszych planów, dlatego postanowiłem przedłużyć z nim umowę.

I tak też się stało. W tym tygodniu zostały dopełnione wszystkie formalności i Jerko pozostanie graczem ORLEN Wisły Płock przynajmniej do końca czerwca 2020 roku, przy czym kontrakt może zostać automatycznie przedłużony o kolejny sezon.

Jerko Matulić w tym sezonie wystąpił w 25 meczach PGNiG Superligi i VELUX EHF Ligi Mistrzów, w których łącznie zdobył 75 bramek.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M