Coraz więcej Nafciarzy na treningach

W poniedziałek nasz zespół rozpoczął drugi tydzień przygotowań do drugiej części sezonu. Na treningach pojawia się coraz więcej graczy.

Już w piątek przygotowania wznowili Renato Sulić oraz Konstantin Igropulo, którzy ostatnie dni mieli wolne ze względu na przypadające w ich krajach w tym okresie Święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek trenował również Philip Stenmalm, a w środę dołączyć ma do nich Ziga Mlakar, który to z kolei dostał kilka dni na regenerację po zgrupowaniu reprezentacji Słowenii.

Na tę chwilę największy problem pojawił się na lewym skrzydle, gdzie do dyspozycji trenera Xaviera Sabate jest jedynie Mikołaj Czapliński. Uraz stawu skokowego wciąż leczy Lovro Mihić i jego powrót do treningów prognozowany jest mniej więcej na około pierwszą połowę lutego 2020. Z reprezentacją Polski pozostał również kontuzjowany Przemysław Krajewski. W jego przypadku wyniki badania rezonansem magnetycznym wykazały obrzęk więzadeł krzyżowych i pobocznych, co wiąże się z przerwą w przedziale od trzech do sześciu tygodni. To oznacza, że w pierwszych meczach PGNiG Superligi po przerwie zimowej jedynym nominalnym lewoskrzydłowym będzie Mikołaj Czapliński.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M