Zwycięstwo Nafciarzy w sparingu z MMTS Kwidzyn

Zwycięstwem ORLEN Wisły Płock 27:24 zakończył się jedyny nasz mecz sparingowy przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi.

Na sześć dni przed pierwszym w tym roku oficjalnym meczem z Górnikiem Zabrze Nafciarze kontrolnie zmierzyli się z MMTS Kwidzyn. Spotkanie miało czysto szkoleniowy charakter, obaj trenerzy dużo rotowali składem i testowali różne warianty ustawienia na boisku, jak na przykład krycie każdy swego przez gości z Kwidzyna. Na lewym skrzydle, pod nieobecność Lovro Mihicia i Przemka Krajewskiego, pojawili się Mikołaj Czapliński, Leon Sowul oraz Alvaro Ruiz. Ten ostatni popisał się niemal stuprocentową skutecznością i został najlepszym strzelcem Nafciarzy. Na pewno brakowało dokładności, szwankowała skuteczność, ale też nie to było w tym spotkaniu najważniejsze. W drugiej połowie częściej niż w siatce piłka lądowała na słupkach i poprzeczkach bramki MMTS-u. Dopiero gdy w 42.min. o przerwę poprosił trener Sabate, worek z bramkami się rozwiązał. Sam wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania, gdyż w samej końcówce Nafciarze całkowicie oddali inicjatywę przyjezdnym, tracąc trzy bramki pod rząd.

Dzisiaj sztab szkoleniowy nie mógł dzisiaj skorzystać z usług Leona Susnji oraz Ivana Stevanovicia. Tylko na rzuty karne wchodził Konstantin Igropulo. Do składu Wiślaków wrócił za to Michał Daszek, dla którego był to pierwszy mecz od finałów sezonu 2018/2019.

ORLEN Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 27:24 (16:11)

ORLEN Wisła: Morawski, Kozłowski – Czapliński 3, Sowul, Stenmalm 4, Kowalski, Ruiz 6, Mindegia 2, Mlakar 3, Igropulo 1(1k), Daszek 4, Matulić 1, Góralski, Sulić 2, Piechowski 1