PGNiG Superliga #19: Starcie medalistów

Równo 50 dni po ostatnim meczu u siebie, Nafciarze ponownie wybiegną na parkiet ORLEN Areny. Ich przeciwnikiem będzie brązowy medalista poprzedniego sezonu – KPR Gwardia Opole.

Dla Gwardii Opole trwający sezon to istna kolejka górska. Po dobrym starcie, podopiecznych Rafała Kuptela na przełomie listopada i grudnia dotknęło kompletne załamanie formy. Opolanie zakończyli rok 2019 pięcioma przegranym z rzędu w tym m.in. ze Stalą Mielec i Grupą Azoty Tarnów, co w efekcie zepchnęło ich na szóstą lokatę w tabeli PGNiG Superligi. Po przerwie zimowej Gwardia wciąż nie rozpieszcza swoich sympatyków. Najpierw odpadnięcie z PGNiG Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin, a w minioną środę dopiero po karnych zwycięstwo z ENERGĄ MKS Kalisz nie zwiastują, aby popularny Gang Kuptela miał wrócić na ścieżkę prowadzącą do strefy medalowej. W tych dwóch meczach wystąpił nowy nabytek Gwardii, a nasz wychowanek Maciej Fabianowicz, który w sumie sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Sobotni mecz będzie dla niego pierwszym w ORLEN Arenie, z tym że po drugiej stronie barykady. Ogólnie mecz z ORLEN Wisłą Płock to początek dla Gwardii bardzo wymagającego okresu, gdyż już 9 lutego brązowi medaliści poprzedniego sezonu zaczną zmagania w rozgrywkach EHF Cup, gdzie czekają na nich pojedynki z MT Melsungen, Bjerringbro-Silkeborg oraz SL Benficą.

Nasz zespół w ostatnią środę odniósł ważne zwycięstwo na trudnym terenie w Zabrzu, choć nie przyszło ono łatwo. Na pewno w spotkaniu bym było widać jeszcze trudy okresu przygotowawczego, ale z każdym dniem powinno być coraz lepiej. Czasu na budowanie formy jednak za wiele nie ma, bo już we wtorek w klasyku PGNiG Superligi Nafciarze zmierzą się na wyjeździe z PGE VIVE Kielce. Mecz ten prawdopodobnie będzie miał decydujące znaczenie dla układu na szczycie tabeli po rundzie zasadniczej. Zanim jednak do niego dojdzie, nasz zespół musi skupić się na najbliższym przeciwniku i tym razem nie może to być tylko frazes, gdyż jeszcze pamiętamy nadspodziewanie trudną przeprawę Wiślaków na koniec poprzedniego roku z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

Ważne, że po przerwie zimowej bardzo solidnie wygląda sytuacja kadrowa naszego zespołu i poza obsadą na lewym skrzydle wszyscy są gotowi do kolejnych wyzwań.

ORLEN Wisła Płock – KPR Gwardia Opole – 19. seria PGNiG Superligi, sobota 1 lutego, godz. 13.00
Transmisje:
TV – TVP Sport, strona www i aplikacja mobilna
Radio – rmixx.pl
Tekstowa – www.pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M