PGNiG Superliga #20: Czas na klasyk!

Klasyk PGNiG Superligi może zadecydować o pierwszym miejscu w tabeli na koniec rundy zasadniczej. W październiku ORLEN Wisła Płock zwyciężyła w ORLEN Arenie 27:26.

- Nie jesteśmy faworytem pojedynku z VIVE, stąpamy twardo po ziemi – mówił na spotkaniu z dziennikarzami po meczu z Gwardią Opole trener Xavier Sabate. – Oczywiście, będziemy szukać swojej szansy na sprawienie niespodzianki. Chcemy wygrać i utrzymać pozycję lidera. Doceniamy klasę przeciwnika i wiemy, że to będzie bardzo trudne zadanie.

Wielu zawodników obu ekip może czuć jeszcze w nogach niedawno zakończone Mistrzostwa Europy. PGE VIVE Kielce wysłało aż 13 swoich graczy, Nafciarzy było sześciu. Dla medalistów Angela Pereza Fernandeza, Alexa Dujshebaeva czy Igora Karacicia mecz w ORLEN Wisłą będzie dopiero pierwszym od finałowego pojedynku EHF EURO. – Dlatego można powiedzieć, że żadna z drużyn nie będzie gotowa na 100 proc. swoich możliwości. Co najwyżej możemy się przygotować najlepiej, jak to w takich warunkach możliwe – kontynuował Sabate.

Mistrzowie Polski mieli dużo łatwiejszy start po przerwie zimowej, niż nasz zespół. Podopieczni Talanta Dujshebaeva, mimo licznych osłabień, pokonali najpierw Grupę Azoty Tarnów 33:19, a w weekend nie dali szans Enerdze MKS Kalisz, zwyciężając różnicą aż dwudziestu oczek, aplikując przeciwnikom 44 bramki. Egzekturem w obu tych spotkaniach był Mateusz Jachlewski, który łącznie zdobył dziewiętnaście bramek.

- Myślę, że jesteśmy w stanie twardo postawić się w obronie i tutaj narzucić swoje warunki. Do tego musimy zagrać sercem. Bez tego trudno będzie o jakikolwiek pozytywny rezultat – mówi z kolei Michał Daszek.

Obszerne komentarze Michała Daszka, Mateusza Piechowskiego oraz Xaviera Sabate możecie znaleźć na naszym profilu na facebook.com.

PGE VIVE Kielce – ORLEN Wisła Płock – 20. seria PGNiG Superligi, wtorek 4 lutego, godz. 18.30

Transmisje:
TV – TVP Sport, www i aplikacja mobilna
Radio – rmixx.pl
Tekstowa – www.pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M