Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Xavier Sabate: Ten wynik jest bardzo niebezpieczny

Xavier Sabate: Ten wynik jest bardzo niebezpieczny

Komentarze z konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z Bidasoą Irun. Nafciarze w pierwszym pojedynku zwyciężyli 32:25. Rewanż za tydzień w Irun.

Jacobo Cuatara (Bidasoa Irun): Jest to duża zaliczka Wisły, która jest bardzo dobrym zespołem. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę przed meczem. Druga połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza niż pierwsza. Był taki moment kiedy mogliśmy dojść Wisłę na cztery bramki, ale nie udało się to nam. Tak czy inaczej, będziemy walczyć do końca w rewanżu.

Kaludi Odriozola (Bidasoa Irun): W pierwszej połowie na pewno nie zagraliśmy na swoim poziomie, zarówno w ataku, jak i w obronie. Po zmianie stronie poprawiliśmy się szczególnie w defensywie i zbliżyliśmy się do naszego normalnego poziomu. Byliśmy już blisko, ale ostatecznie mamy do odrobienia siedem bramek. Teraz przed nami sześćdziesiąt minut rywalizacji w Irun i wspólnie z kibicami postaramy się jeszcze odwrócić losy tej rywalizacji.

Xavier Sabate (ORLEN Wisła Płock): W jednej strony jestem bardzo zadowolony, gdyż pokonaliśmy znakomitego rywala. Z drugiej jednak nasze zespoły nie dzieli aż tak duża różnica i ten wynik jest dla nas bardzo niebezpieczny. Dzisiaj szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy bardzo dobry handball. Znakomicie graliśmy w obronie, wyprowadzaliśmy dużo kontrataków. Kary dwuminutowe dla Philipa Stenmalma utrudniły nam jednak organizację naszych kontr, co było widać po zmianie stron. Jestem jednak zadowolony, bo nie spodziewaliśmy się zwycięstwa aż w takich rozmiarach. Pamiętajmy, że Bidasoa to zwycięzca swojej grupy, który zdobył więcej punktów niż my, poniósł tylko jedną porażkę, a w lidze jest w stanie remisować z Barceloną. Musimy się bardzo dobrze przygotować do rewanżu. Ta rywalizacja nie trwa sześćdziesiąt minut, tylko sto dwadzieścia. Niemal co tydzień widzimy, jak w piłce ręcznej sytuacja szybko się zmienia, nawet wśród wielkich drużyn, czego przykładem jest ostatni mecz PSG z Pick Szeged. Do Irun musimy pojechać z nastawieniem na zwycięstwo i bardzo dobrze przygotować się do tego pojedynku, z respektem i największą troską o szczegóły. Dziękuję zawodnikom i kibicom za stworzenie niesamowitej atmosfery w ORLEN Arenie.

 

Oceń graczy

12
( 36 gł. )
39
( 31 gł. )
33
( 28 gł. )
19
( 25 gł. )
3
( 34 gł. )
11
( 20 gł. )
34
( 29 gł. )
50
( 36 gł. )
4
( 22 gł. )
21
( 32 gł. )
55
( 25 gł. )
35
( 26 gł. )

Ivan Stevanović (ORLEN Wisła Płock): Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Pierwsza połowa była znakomita w naszym wykonaniu, postawiliśmy bardzo mocną obronę. Po zmianie stron gdzieś tam przez siedem-dziesięć minut pojawiło się w niej kilka luk, które przeciwnicy umiejętnie wykorzystali. Siedem bramek zaliczki jest jednak faktem, ale wiemy, że w Irun będzie ciężko. Pojedziemy tam i będziemy dążyli do zwycięstwa. Za nami dopiero sześćdziesiąt minut tej rywalizacji. Przez te najbliższe siedem dni przygotujemy się do tego najlepiej jak potrafimy.

Najlepsi

średnia: 4.39
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

149 G / 31 M
PGNiG Superliga: 75 G / 18 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 12 M
128 G / 33 M
PGNiG Superliga: 70 G / 19 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 13 M
116 G / 36 M
PGNiG Superliga: 67 G / 22 M
Puchar Polski: 1 G / 1 M
Liga Europejska: 48 G / 13 M