Xavier Sabate: Ten wynik jest bardzo niebezpieczny

Komentarze z konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z Bidasoą Irun. Nafciarze w pierwszym pojedynku zwyciężyli 32:25. Rewanż za tydzień w Irun.

Jacobo Cuatara (Bidasoa Irun): Jest to duża zaliczka Wisły, która jest bardzo dobrym zespołem. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę przed meczem. Druga połowa w naszym wykonaniu była dużo lepsza niż pierwsza. Był taki moment kiedy mogliśmy dojść Wisłę na cztery bramki, ale nie udało się to nam. Tak czy inaczej, będziemy walczyć do końca w rewanżu.

Kaludi Odriozola (Bidasoa Irun): W pierwszej połowie na pewno nie zagraliśmy na swoim poziomie, zarówno w ataku, jak i w obronie. Po zmianie stronie poprawiliśmy się szczególnie w defensywie i zbliżyliśmy się do naszego normalnego poziomu. Byliśmy już blisko, ale ostatecznie mamy do odrobienia siedem bramek. Teraz przed nami sześćdziesiąt minut rywalizacji w Irun i wspólnie z kibicami postaramy się jeszcze odwrócić losy tej rywalizacji.

Xavier Sabate (ORLEN Wisła Płock): W jednej strony jestem bardzo zadowolony, gdyż pokonaliśmy znakomitego rywala. Z drugiej jednak nasze zespoły nie dzieli aż tak duża różnica i ten wynik jest dla nas bardzo niebezpieczny. Dzisiaj szczególnie w pierwszej połowie pokazaliśmy bardzo dobry handball. Znakomicie graliśmy w obronie, wyprowadzaliśmy dużo kontrataków. Kary dwuminutowe dla Philipa Stenmalma utrudniły nam jednak organizację naszych kontr, co było widać po zmianie stron. Jestem jednak zadowolony, bo nie spodziewaliśmy się zwycięstwa aż w takich rozmiarach. Pamiętajmy, że Bidasoa to zwycięzca swojej grupy, który zdobył więcej punktów niż my, poniósł tylko jedną porażkę, a w lidze jest w stanie remisować z Barceloną. Musimy się bardzo dobrze przygotować do rewanżu. Ta rywalizacja nie trwa sześćdziesiąt minut, tylko sto dwadzieścia. Niemal co tydzień widzimy, jak w piłce ręcznej sytuacja szybko się zmienia, nawet wśród wielkich drużyn, czego przykładem jest ostatni mecz PSG z Pick Szeged. Do Irun musimy pojechać z nastawieniem na zwycięstwo i bardzo dobrze przygotować się do tego pojedynku, z respektem i największą troską o szczegóły. Dziękuję zawodnikom i kibicom za stworzenie niesamowitej atmosfery w ORLEN Arenie.