Wracamy 1 lipca!

Wcześniej niż zwykle, bo już 1 lipca zawodnicy ORLEN Wisły Płock spotkają się na wspólnym treningu okresu przygotowawczego.

Przyczyny takiej decyzji tłumaczy trener Nafciarzy Xavier Sabate - W powodu epidemii przygotowania te nie będą przebiegały, jak zwykle. Rozbrat z piłką był bardzo długi. Nowi zawodnicy, a także część obecnych graczy, w zasadzie w ogóle przez ten okres nie trenowała w hali, lub trenowała niewystarczająco. Dlatego pierwsza część przygotowań będzie formą adaptacji. Uważamy, że ryzyko kontuzji, szczególnie w tym początkowym okresie sezonu, będzie bardzo wysokie, dlatego zaczniemy wcześniej, aby zawodnicy w tym czasie potrenowali trochę z piłkami.

Niewykluczone, że w lipcu 2020 Wiślacy dostaną jeszcze kilka dni wolnego, ale decyzje w tym zakresie będą podejmowane na bieżąco. Co później?
- Na sierpień 2020 planujemy kilka meczów sparingowych. Chcemy wystąpić na turnieju w Mielcu, a oprócz tego rozegrać przynajmniej cztery gry kontrolne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem i przepisy sanitarne zw. z Covid-19 pozwolą nam na jego realizację, pod koniec sierpnia zagramy w turnieju finałowym PGNiG Pucharu Polski – zapowiada prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Obecnie finalizujemy kontrakty dwóch nowych zawodników na pozycji prawego rozegrania oraz prawego skrzydła. Do pierwszego treningu wszystko będzie wiadomo, tak więc mam nadzieję, że 1 lipca w Płocku stawią się wszyscy zawodnicy przewidziani na sezon 2020/2021.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M