Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Wracamy 1 lipca!

Wracamy 1 lipca!

Wcześniej niż zwykle, bo już 1 lipca zawodnicy ORLEN Wisły Płock spotkają się na wspólnym treningu okresu przygotowawczego.

Przyczyny takiej decyzji tłumaczy trener Nafciarzy Xavier Sabate - W powodu epidemii przygotowania te nie będą przebiegały, jak zwykle. Rozbrat z piłką był bardzo długi. Nowi zawodnicy, a także część obecnych graczy, w zasadzie w ogóle przez ten okres nie trenowała w hali, lub trenowała niewystarczająco. Dlatego pierwsza część przygotowań będzie formą adaptacji. Uważamy, że ryzyko kontuzji, szczególnie w tym początkowym okresie sezonu, będzie bardzo wysokie, dlatego zaczniemy wcześniej, aby zawodnicy w tym czasie potrenowali trochę z piłkami.

Niewykluczone, że w lipcu 2020 Wiślacy dostaną jeszcze kilka dni wolnego, ale decyzje w tym zakresie będą podejmowane na bieżąco. Co później?
- Na sierpień 2020 planujemy kilka meczów sparingowych. Chcemy wystąpić na turnieju w Mielcu, a oprócz tego rozegrać przynajmniej cztery gry kontrolne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem i przepisy sanitarne zw. z Covid-19 pozwolą nam na jego realizację, pod koniec sierpnia zagramy w turnieju finałowym PGNiG Pucharu Polski – zapowiada prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Obecnie finalizujemy kontrakty dwóch nowych zawodników na pozycji prawego rozegrania oraz prawego skrzydła. Do pierwszego treningu wszystko będzie wiadomo, tak więc mam nadzieję, że 1 lipca w Płocku stawią się wszyscy zawodnicy przewidziani na sezon 2020/2021.

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M