EHFEL #3: Zrewanżować się Niedźwiedziom

Po przymusowej przerwie wracamy do EHF Ligi Europejskiej. W meczu 3. kolejki zmierzymy się z Czechowskimi Niedźwiedziami. Będzie to okazja do rewanżu za przegraną z września poprzedniego roku. Transmisja na kanale Eurosport 2.

Nieco ponad rok temu, na otwarcie rozgrywek EHF Ligi Mistrzów, Nafciarze udali się właśnie do podmoskiewskiego Chekhov. Mimo, że byliśmy faworytami tego spotkania, po słabym występie przegraliśmy 23:25. Od tamtej pory sporo się zmieniło w naszych szeregach, podczas gdy Niedźwiedzie przeszły w zasadzie jedynie kosmetykę, choć to właśnie Dmitry Santalov, który rzucił nam wówczas sześć bramek, zmienił barwy na Meshkov Brest. W przeciwnym kierunku podążył Artem Kulak i to w zasadzie dwie najważniejsze zmiany w składzie zespołu prowadzonego przez legendarnego Vladimira Maksimova. Na pewno nasze oczy będą zwrócone na Sergeia Kosorotova, który od sezonu 2021/2022 będzie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. Kosorotov w tym roku skończył 21 lat, ale zdążył już zadebiutować w reprezentacji Rosji i wziąć udział w Mistrzostwach Świata 2019 i w Mistrzostwach Europy 2020. W sezonie 2018/2019 został wybrany najlepszym rozgrywającym ligi rosyjskiej. W minionym sezonie został nominowany do nagrody Young Player VELUX EHFCL. Również redakcja planet-handball.com umieściła się go w gronie czterech najlepszych leworozgrywających młodego pokolenia. W tym sezonie Ligi Europejskiej na jego potencjale poznała się już ekipa Fivers, której Kosorotov zaaplikował 7 bramek. Austriacy tydzień po przegranej w ORLEN Arenie 23:32, przed własną publicznością przegrali z Rosjanami 30:32.

W lidze rosyjskiej Niedźwiedzie zgodnie w przewidywaniami są niemal bezbłędni. W 9 meczach 8 razy zwyciężyli i raz zremisowali. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż ekipa z Chekhov już od 19 lat rządzi i dzieli na krajowym podwórku. W tym sezonie sięgnęli już po Superpuchar Rosji, pokonując CSKA Moskwa. Po listopadowej przerwie na mecze reprezentacji pokonali na wyjeździe Kaustik Wołgograd i mieli pięć dni, aby przygotować się na pojedynek z Nafciarzami. Najlepszym strzelcem mistrzów Rosji pozostaje wspomniany już Sergei Kosorotov, który w ośmiu meczach zdobył 45 bramek. Drugi na liście z 40 trafieniami jest Alexander Kotov. Do czołowych graczy naszych przeciwników należą także Roman Ostashchenko oraz Dmitry Kiselev.

Nafciarze tak komfortowej sytuacji, jak Niedźwiedzie z pewnością nie mają. Niemniej nawet porwany terminarz, problemy kadrowe oraz w zasadzie brak czasu na przygotowania nie zmieniają celu, z jakim udaliśmy się Rosji. – Mamy swoje problemy, ale zrobimy wszystko, aby ten mecz wygrać – mówił zaraz przed wylotem do Moskwy Xavier Sabate. W poniedziałek nasz zespół odbył kilkunastogodzinną podróż do Chekhov, która prowadziła przez lotnisko w Stambule. Ze względu na zmianę strefy czasowej (+2h), w hotelu Wiślacy zameldowali się w późnych godzinach wieczornych. We wtorek o godz. 20.45 czasu lokalnego (18.45 polskiego) wybiegną na parkiet Olimpijskiego Pałacu Sportu, aby walczyć o kolejne punkty w EHF Lidze Europejskiej.

Mecze w Rosji, podobnie jak w Polsce, odbywają się bez udziału publiczności, więc gospodarze nie będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców z trybun

Chekhovskie Medvedi – ORLEN Wisła Płock – 3. kolejka EHF Ligi Europejskiej, wtorek 17 listopada, godz. 18.45

Transmisje:
TV: Eurosport 2 i Eurosport Player
Radio: Radiomixx
Ticker: ehfel.com

Najlepsi

średnia: 4.18
średnia: 4.12
średnia: 4.01

Najskuteczniejsi

47 G / 6 M
PGNiG Superliga: 27 G / 4 M
Liga Europejska: 20 G / 2 M
31 G / 7 M
PGNiG Superliga: 26 G / 5 M
Liga Europejska: 5 G / 2 M
23 G / 7 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M