Philip Stenmalm zmieni klub

Philip Stenmalm po sezonie opuści ORLEN Wisłę Płock i wróci do ojczyzny. Szwedzki rozgrywający zdecydował o kontynuowaniu swojej kariery w drużynie Ystads IF.

28-letni zawodnik przeniósł się do Płocka z francuskiego Pays d'Aix UC w czerwcu 2019 roku i szybko stał się ważną postacią drużyny ORLEN Wisła Płock, zarówno w ataku, jak i w obronie. Jego udane występy w naszych barwach przerwała kontuzja, po której długo wracał do pełni formy, choć i tak wciąż był liderem naszej defensywy. W obecnym sezonie to przede wszystkim w tej formacji wykorzystywane są jego umiejętności.

- Nad tą decyzją zastanawiałem się dosyć długo. Wiedziałem, że Wisła będzie chciała przedłużyć ze mną kontrakt, więc w grę wchodziło pozostanie w Płocku, albo powrót do ojczyzny. To jednak już mój siódmy sezon poza Szwecją i zdecydowałem, że czas przenieść się bliżej przyjaciół i rodziny. Poza tym transfer do Ystads IF pozwoli mi pogodzić granie z edukacją, na czym również mi zależało – mówi Philip Stenmalm.

- Rozmawialiśmy z menedżerem Philipa o możliwości przedłużenia kontraktu, niemniej Philip zdecydował się na powrót do Szwecji. Rozumiemy jego decyzję i jego motywacje – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski. – Jeśli chodzi o nasze ruchy kadrowe w kontekście sezonu 2021/2022, to odejście Philipa nie będzie miało na nie większego wpływu. Od czerwca tego roku dołączy do nas Sergei Kosorotov i dalszych wzmocnień na lewym rozegraniu nie przewidujemy.

Philip Stenmalm do tej pory rozegrał w barwach ORLEN Wisły Płock 41 spotkań, zdobył 61 bramek i 29 razy siadał na ławce kar.

Najlepsi

średnia: 4.3
średnia: 4.24
średnia: 4.15

Najskuteczniejsi

89 G / 17 M
PGNiG Superliga: 51 G / 9 M
Liga Europejska: 38 G / 8 M
80 G / 19 M
PGNiG Superliga: 49 G / 10 M
Liga Europejska: 31 G / 9 M
76 G / 22 M
PGNiG Superliga: 43 G / 13 M
Liga Europejska: 33 G / 9 M