Abel Serdio na dłużej w ORLEN Wiśle Płock

Zgodnie z warunkami obecnego kontraktu, hiszpański kołowy pozostanie zawodnikiem SPR Wisły Płock do 2023 roku.

- Umowa między naszym klubem a Barceloną była tak skonstruowana, że przez pierwszy rok Abel będzie do nas wypożyczony, a następnie przejdzie na zasadzie transferu definitywnego. Barcelona z formalnego punktu widzenia zachowała pierwszeństwo do transferu Abela po zakończeniu sezonu, ale nie skorzystała z tej opcji – tłumaczy Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

W pierwszej części sezonu Abel Serdio wystąpił w 11 meczach, w których zdobył 25 bramek. Wcześniej 26-letni kołowy występował we wspomnianej Barcelonie oraz Recoletas Atlético Valladolid. Znajduje się również w szerokiej kadrze reprezentacji Hiszpanii. W trwającym sezonie jest podstawowym kołowym naszej drużyny.

Najlepsi

średnia: 4.3
średnia: 4.23
średnia: 4.15

Najskuteczniejsi

89 G / 16 M
PGNiG Superliga: 51 G / 9 M
Liga Europejska: 38 G / 7 M
80 G / 18 M
PGNiG Superliga: 49 G / 10 M
Liga Europejska: 31 G / 8 M
76 G / 21 M
PGNiG Superliga: 43 G / 13 M
Liga Europejska: 33 G / 8 M